Android Pie'daki Wi-Fi Kısıtlaması Devam Edecek

Android Pie'daki Wi-Fi Kısıtlaması Devam Edecek

Eğer telefonunuzda sürekli Wi-Fi sinyalleri tarayan bir uygulama kullanıyorsanız, Android 9 Pie’ın bu uygulamalara Wi-Fi sinyali taramalarını kısıtlayan davranışının sıklığını hissetmişsinizdir. Geliştiriciler bu durumdan şikayetçi olduklarını geçen seneden beri Google’a iletiyorlar ancak Google, bu davranışın aynı şekilde devam edeceğini belirtti.


Geliştiriciler geçen senenin Mayıs ayından itibaren Google Hata İzleyicisi’ne Wi-Fi sorunu hakkında birden çok mesaj attı. Geliştiriciler, görevlerini yerine getirebilmek için birkaç saniyede bir Wi-Fi taramasına ihtiyaç duyan (navigasyon, sinyal kuvveti ölçümü gibi) uygulamalar yaratıyor. Geliştiriciler, Android Pie işletim sisteminin uygulamalarının birkaç taramadan sonra uygulamalarının hata aldığını gözlemledi. 

Google bu soruna Temmuz’un ilerleyen vakitlerinde cevap verdi. Şirket, batarya ömrünü ve internet performansını artırmak için uygulamaların Wi-Fi taramalarını kısıtladıklarını açıkladı. Eğer uygulama bir sistem uygulaması değilse arka plan uygulamaları yalnızca yarım saatte bir tarama yapabilecek. 

Geliştiriciler, kullanıcılarının uygulamalarını indirirken uygulamanın nelere ihtiyaç duyacağını bildiğinden ötürü, kullanıcılara kısıtlama konusunda seçim yapabilmeleri gerektiğine inanıyor. Ancak Google, kısıtlamanın devam edeceğini belirtiyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
İki Google Uygulamasına Daha Karanlık Mod Desteği Geldi
İki Google Uygulamasına Daha Karanlık Mod Desteği Geldi

Günümüzde çok tercih edilen karanlık temalara, her geçen gün yeni bir uygulama destek getiriyor. Google, 2 uygulamasına daha karanlık mod desteği getirdi. ...

30 Saniyelik Selfie ile Check-Up Yapan Uygulama
30 Saniyelik Selfie ile Check-Up Yapan Uygulama

Toronto Üniversitesi’nden araştırmacılar, yalnızca 30 saniye boyunca selfie çekerek check-up yapabileceğiniz bir uygulama tanıttı. Araştırmacılara göre bir selfie, sağlığınız hakkında çok şey söylüyor...

Modem Arayüzüne Nasıl Girilir? – 2019
Modem Arayüzüne Nasıl Girilir? – 2019

Yeni bir internet hattı bağlattığınızda ayarları yapmanız için modem arayüzü sistemine giriş yapmanız gerekir. Eğer modem arayüzü şifrenizi unuttuysanız, Webtekno olarak imdadınıza yetişiyoruz. Bu içe...