Android Pie'daki Wi-Fi Kısıtlaması Devam Edecek

Android Pie'daki Wi-Fi Kısıtlaması Devam Edecek

Eğer telefonunuzda sürekli Wi-Fi sinyalleri tarayan bir uygulama kullanıyorsanız, Android 9 Pie’ın bu uygulamalara Wi-Fi sinyali taramalarını kısıtlayan davranışının sıklığını hissetmişsinizdir. Geliştiriciler bu durumdan şikayetçi olduklarını geçen seneden beri Google’a iletiyorlar ancak Google, bu davranışın aynı şekilde devam edeceğini belirtti.


Geliştiriciler geçen senenin Mayıs ayından itibaren Google Hata İzleyicisi’ne Wi-Fi sorunu hakkında birden çok mesaj attı. Geliştiriciler, görevlerini yerine getirebilmek için birkaç saniyede bir Wi-Fi taramasına ihtiyaç duyan (navigasyon, sinyal kuvveti ölçümü gibi) uygulamalar yaratıyor. Geliştiriciler, Android Pie işletim sisteminin uygulamalarının birkaç taramadan sonra uygulamalarının hata aldığını gözlemledi. 

Google bu soruna Temmuz’un ilerleyen vakitlerinde cevap verdi. Şirket, batarya ömrünü ve internet performansını artırmak için uygulamaların Wi-Fi taramalarını kısıtladıklarını açıkladı. Eğer uygulama bir sistem uygulaması değilse arka plan uygulamaları yalnızca yarım saatte bir tarama yapabilecek. 

Geliştiriciler, kullanıcılarının uygulamalarını indirirken uygulamanın nelere ihtiyaç duyacağını bildiğinden ötürü, kullanıcılara kısıtlama konusunda seçim yapabilmeleri gerektiğine inanıyor. Ancak Google, kısıtlamanın devam edeceğini belirtiyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Xiaomi, Android TV Güncellemesi İçin Kullanıcılar Arıyor
Xiaomi, Android TV Güncellemesi İçin Kullanıcılar Arıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 2018 model Mi TV 4A'nın Android 9 Pie sürümü için 50 kişilik test ekibi alacağının duyurusunu yaptı. Programda yer alacak olan TV'ler ise Mi TV 4A'nın 32 inç ve 43 inçlik ...

Google, 670 Milyon Dolarlık Yeni Bir Veri Merkezi Kuracak
Google, 670 Milyon Dolarlık Yeni Bir Veri Merkezi Kuracak

Google, Finlandiya’da bir veri merkezi kurmak için 670 milyon dolar yatırım yapıyor. Google’ın bağlı olduğu Alphabet de medya ve dosya erişim talebini karşılayabilmek için büyük yatırımlar yapıyor. ...

PUBG Mobile, Dünyanın En Hızlı Büyüyen Mobil Oyunu Oldu
PUBG Mobile, Dünyanın En Hızlı Büyüyen Mobil Oyunu Oldu

Geçtiğimiz ay 156 milyon dolar gelir elde eden PUBG Mobile, en hızlı büyüyen mobil oyunu ünvanını ele geçirdi. ...