Xiaomi’den 34 İnçlik Kavisli e-Spor Monitörü

Xiaomi’den 34 İnçlik Kavisli e-Spor Monitörü

Çinli üreticilerden olan Xiaomi daha çok akıllı telefonlarıyla bilinse de, yıllar içerisinde pek çok ürün konusunda kendini geliştirdi. Firma, kasım ayında 34 inç boyutunda kıvrımlı bir monitör çıkaracak. Monitörün hedefi ise e-sporcular olacak.


Çinli üreticiler Huawei ve Xiaomi’nin kendi aralarında ilginç bir rekabeti de var ve her iki firma da pek çok alanda üretim yapıyor. Xiaomi, görece daha arka planda kalsa da firmanın çok ciddi bir ürün gamı var.

Çinli devin ürün gamına son olarak oldukça büyük bir monitör eklenecek. Firmanın son ürünü; oyuncuları, daha doğrusu e-sporcuları hedef alacak. 34 inçlik kıvrımlı monitörün özellikleri hakkında çok fazla bilgi yok. Yine de cihazın 144Hz yenileme hızına, QHD+ çözünürlüğe ve 21:9 ekran en boy oranına sahip oalcağı biliniyor.

xiaomi

Çeşitli Ürün Seçenekleri

Xiaomi, daha önce de oyunculara yönelik hamleler yapmıştı. Firmanın daha önce çıkardığı Mi Gaming Laptop 2019 da oyunculara hitap eden bir dizüstü bilgisayardı. Ayrıca Xiaomi şemsiyesinin altında Black Shark gibi oyunculara yönelik ürünler yapan firmalar da bulunuyor.

Son dönemde kıvrımlı ve büyük ekranlara olan talep azalmaya başlamış durumda. Xiaomi’nin de her zaman için uygun fiyatlı ürünler satışa sunma alışkanlığı bulunuyor. Talebin azalmasıyla beraber bileşen fiyatları düşen bu tür bir ekranı uygun fiyata satışa sunması halinde Xiaomi ciddi bir müşteri kitlesi bulabilir.
Akıllı Telefon Kameralarındaki 'Quad Bayer Filtresi' Nedir?
Akıllı Telefon Kameralarındaki 'Quad Bayer Filtresi' Nedir?

Telefon üreticilerinin kamera performansıyla övünmeyi sevdiği şu günlerde, akıllı telefon kameralarının olmazsa olmazı Quad Bayer filtresine yakından bakıyoruz. ...

Adobe, Fuse CC'ye Mixamo'yla Veda Ediyor
Adobe, Fuse CC'ye Mixamo'yla Veda Ediyor

Fotoğraf ve video düzenleme deninde akla gelen ilk isimlerden biri olan Adobe, bugün Adobe Fuse CC desteğini durduracağını açıkladı. Fuse CC kullanıcılarını üzen bu gelişmeyle birlikte yapılan duyurud...

Windows 10, Bulut Sistemi ile Format Atmayı Destekleyecek
Windows 10, Bulut Sistemi ile Format Atmayı Destekleyecek

Bugüne kadar bilgisayarlarımıza format atabilmek için genellikle bir USB belleğe ya da bir CD’ye işletim sisteminin bir kopyasını yüklememiz gerekiyordu ancak artık bu zorunluluk ortadan kalktı. Artık...