Xiaomi’den 34 İnçlik Kavisli e-Spor Monitörü

Xiaomi’den 34 İnçlik Kavisli e-Spor Monitörü

Çinli üreticilerden olan Xiaomi daha çok akıllı telefonlarıyla bilinse de, yıllar içerisinde pek çok ürün konusunda kendini geliştirdi. Firma, kasım ayında 34 inç boyutunda kıvrımlı bir monitör çıkaracak. Monitörün hedefi ise e-sporcular olacak.


Çinli üreticiler Huawei ve Xiaomi’nin kendi aralarında ilginç bir rekabeti de var ve her iki firma da pek çok alanda üretim yapıyor. Xiaomi, görece daha arka planda kalsa da firmanın çok ciddi bir ürün gamı var.

Çinli devin ürün gamına son olarak oldukça büyük bir monitör eklenecek. Firmanın son ürünü; oyuncuları, daha doğrusu e-sporcuları hedef alacak. 34 inçlik kıvrımlı monitörün özellikleri hakkında çok fazla bilgi yok. Yine de cihazın 144Hz yenileme hızına, QHD+ çözünürlüğe ve 21:9 ekran en boy oranına sahip oalcağı biliniyor.

xiaomi

Çeşitli Ürün Seçenekleri

Xiaomi, daha önce de oyunculara yönelik hamleler yapmıştı. Firmanın daha önce çıkardığı Mi Gaming Laptop 2019 da oyunculara hitap eden bir dizüstü bilgisayardı. Ayrıca Xiaomi şemsiyesinin altında Black Shark gibi oyunculara yönelik ürünler yapan firmalar da bulunuyor.

Son dönemde kıvrımlı ve büyük ekranlara olan talep azalmaya başlamış durumda. Xiaomi’nin de her zaman için uygun fiyatlı ürünler satışa sunma alışkanlığı bulunuyor. Talebin azalmasıyla beraber bileşen fiyatları düşen bu tür bir ekranı uygun fiyata satışa sunması halinde Xiaomi ciddi bir müşteri kitlesi bulabilir.
Microsoft'un Skype Kullanıcılarını Dinlediği Ortaya Çıktı
Microsoft'un Skype Kullanıcılarını Dinlediği Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Microsoft'un Skype hizmetinin Android için geliştirilmiş olan sürümünde de bulunan tercüman özelliğini kullanarak kullanıcılara ait konuşmaların kaydedildiği ve çalışanlar tarafından di...

Google, Haritalar’dan Para Kazanmaya Başlama Amacında
Google, Haritalar’dan Para Kazanmaya Başlama Amacında

Google, 1 milyar kişinin kullandığı Haritalar uygulamasından para kazanmaya başlamayı amaçlıyor. Firma, sponsorlu listeleme gibi çeşitli yeni özelliklerle uygulamadan para kazanacak. ...

Dün Duyurulan Minecraft Earth’ten İlk Oynanış Videosu Geldi
Dün Duyurulan Minecraft Earth’ten İlk Oynanış Videosu Geldi

Ünlü oyun Minecraft'ın Earth sürümü için çalışmalar sürerken geliştirici ekip, Apple'ın WWDC 2019 etkinliklerinde oyunun kısa bir demosunu tanıttı. Bu tanıtımda artırılmış gerçeklik desteğine sahip ol...