Sızıntılara Göre Xiaomi Mi A3 Geliştirme Evresinde

Sızıntılara Göre Xiaomi Mi A3 Geliştirme Evresinde

XDA Developers’ın açıklamalarına göre Xiaomi Mi A3 telefonu geliştirme evresinde olabilir.


Geçtiğimiz günlerde XDA Developers editörü Mishaal Rahman, yeni çıkacak akıllı telefonların ve tabletlerin kod adları ve özellikleriyle ilgili araştırmalar yapıyordu. Rahman’dan gelen son bilgilere göre Huawei tabletlerinin yanı sıra bir adet Xiaomi cihazının da ortaya çıkması olası.

Bamboo_sprout, cosmos_sprout ve Pyxis kod adlı üç adet cihazla karşılaşılan Rahman, Xiaomi Mi A3’ün geliştiriliyor olduğunu belirtti. Bu iddiasını da ‘sprout’ ekinin genellikle Xiaomi’nin Android One telefonlarında bulunduğu bilgisiyle destekleyen Rahman, örnek olarak Mi A1 (tissot_sprout), Mi A2 (jasmine_sprout) ve Mi A2 Lite (daisy_sprout) cihazlarını gösterdi. Tüm bu bilgilerin ışığında Xiaomi Mi A3’ün geliştirildiğini söyleyebiliriz.

Üç cihazın da Qualcomm’un Snapdragon 700 serili yonga setini kullandığını belirten Rahman, cihazların Çin dışında satılabileceğini de ifade etti.

Snapdragon 700 serisi işlemciler Snapdragon 730/730G yongalar gibi benzerleriyle geliştirildi. 8 nm’lik bir mimari kullanan işlemciler 2 adet büyük, 6 adet de küçük çekirdeğe ev sahipliği yapıyor. Kullandığı 2 adet Kryo 470 (A76) çekirdeklerinin yanı sıra 6 adet Kryo 470 (A55) ile GPU olarak Adreno 618 kullanıldığında sırasıyla 2,2 GHz ve 1,8 GHz’lik hızlara çıkabiliyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Conan Exiles Bu Hafta Sonu Steam’de Ücretsiz Oynanabilecek
Conan Exiles Bu Hafta Sonu Steam’de Ücretsiz Oynanabilecek

Steam’in ücretsiz hafta sonu etkinliklerinde bu hafta Conan Exiles adlı RPG oyunu ücretsiz olarak oynanabilecek. ...

Street Fighter'in 15 Yıl Önce Yapılan Turnuvadan Görüntüleri
Street Fighter'in 15 Yıl Önce Yapılan Turnuvadan Görüntüleri

2004 yılında gerçekleştirilen EVO oyun turnuvasında, Street Fighter oyununa ait bir bölüm yayınlandı. Yayınlanan bölümde turnuvada yarı final oynanıyor, seyircilerin heyecanı da doğrusu görülmeye değe...

Vivo V15 Pro, Açılabilir Selfie Kamerasıyla Geliyor
Vivo V15 Pro, Açılabilir Selfie Kamerasıyla Geliyor

Vivo'nun V11 Pro'dan sonra çıkartacağı devam cihazının adı uzun süredir merak konusuydu. Kullanıcılar bazı seçenekleri elediler ve V15 Pro adıyla bir cihaz çıkacağını tahmin etmişlerdi. Nitekim tahmin...