Sızıntılara Göre Xiaomi Mi A3 Geliştirme Evresinde

Sızıntılara Göre Xiaomi Mi A3 Geliştirme Evresinde

XDA Developers’ın açıklamalarına göre Xiaomi Mi A3 telefonu geliştirme evresinde olabilir.


Geçtiğimiz günlerde XDA Developers editörü Mishaal Rahman, yeni çıkacak akıllı telefonların ve tabletlerin kod adları ve özellikleriyle ilgili araştırmalar yapıyordu. Rahman’dan gelen son bilgilere göre Huawei tabletlerinin yanı sıra bir adet Xiaomi cihazının da ortaya çıkması olası.

Bamboo_sprout, cosmos_sprout ve Pyxis kod adlı üç adet cihazla karşılaşılan Rahman, Xiaomi Mi A3’ün geliştiriliyor olduğunu belirtti. Bu iddiasını da ‘sprout’ ekinin genellikle Xiaomi’nin Android One telefonlarında bulunduğu bilgisiyle destekleyen Rahman, örnek olarak Mi A1 (tissot_sprout), Mi A2 (jasmine_sprout) ve Mi A2 Lite (daisy_sprout) cihazlarını gösterdi. Tüm bu bilgilerin ışığında Xiaomi Mi A3’ün geliştirildiğini söyleyebiliriz.

Üç cihazın da Qualcomm’un Snapdragon 700 serili yonga setini kullandığını belirten Rahman, cihazların Çin dışında satılabileceğini de ifade etti.

Snapdragon 700 serisi işlemciler Snapdragon 730/730G yongalar gibi benzerleriyle geliştirildi. 8 nm’lik bir mimari kullanan işlemciler 2 adet büyük, 6 adet de küçük çekirdeğe ev sahipliği yapıyor. Kullandığı 2 adet Kryo 470 (A76) çekirdeklerinin yanı sıra 6 adet Kryo 470 (A55) ile GPU olarak Adreno 618 kullanıldığında sırasıyla 2,2 GHz ve 1,8 GHz’lik hızlara çıkabiliyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
DPU Siber Güvenlik Workshop Etkinliği, 27-28 Nisan'da
DPU Siber Güvenlik Workshop Etkinliği, 27-28 Nisan'da

Dumlupınar Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, DPU Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve BGA Kurum...

“PlayStation 5, Konsol Tarihinin Seyrini Değiştirecek"
“PlayStation 5, Konsol Tarihinin Seyrini Değiştirecek"

Orta halli bir oyun stüdyosu olan Headup Games’in baş geliştiricisi Mark Aldrup, Sony ve Microsoft’un konsol planları hakkında iddialı açıklamalarda bulundu. Aldrup, sıradaki Xbox ve PS5’in konsol oyu...

AK-47'nin Yapımcısı Kalashnikov'dan Kamikaze Drone Geliyor
AK-47'nin Yapımcısı Kalashnikov'dan Kamikaze Drone Geliyor

Kalashnikov firması, suyun altına da girse, çamura da yatsa teklemeyen silahı AK-47'nin ardından, yine tarihe geçmesi beklenen bambaşka bir projeyi duyurdu. ...