Android TV'ye Q Güncellemesinin Yakında Gelmeyeceği Söylendi

Android TV'ye Q Güncellemesinin Yakında Gelmeyeceği Söylendi

Dün gerçekleştirilen büyük yeniliklerin duyurulduğu Google I/O Etkinliği'nde pek bahsedilmeyen Android TV hakkında da yeni detaylar geldi.


7 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ve Google ekosisteminin daha ne yeniliklerle karşılaşacağını bizlere gösteren Google I/O Etkinliği fazlasıyla ilgi gördü. Yeni Pixel akıllı telefonlarını da etkinlikte tanıtan Google, Android'in yeni versiyonu Android 10 Q ile ilgili özellikleri ve yenilikleri duyurdu.

Gerçekleştirdiği etkinlikte; Google Görseller'den Asistan'a, Google Lens'ten Nest Hub'a kadar çeşit çeşit alanlarda yeniliklerini duyuran Google, Android TV'den ne yazık ki bu süre içerisinde söz etmedi. Kullanıcılar arasında Android TV'nin bitirileceği söylentileri dolaşmaya başladı ki Google'dan yeni bir açıklama geldi.

Teknoloji devinden gelen açıklamaya göre yakın bir zamanda Android TV için Q güncellemsini göremeyeceğiz. Google'ın bu kararı almasında Android 9 Pie işletim sistemi güncellemesinin kullanıcılar tarafından daha yeni yeni Android TV'lere yüklenmeye başlaması büyük önem taşıyor.

Google’ın Android TV Müdürü Shalini Govil-Pai, platformları için Q güncellemesinin “aynı anda olması gerekmediğini” söyledi. Hâlihazırda çalışıyor olan Android TV'lerin %80'inin Android 7 Nougat ve üstü olduğu, 2019 yılının sonuna kadar platformdaki cihazların %60'ının Android 8 Oreo işletim sistemine geçiş yapmasının beklendiği Google tarafından belirtildi.

Aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla I/O 2019 konferansıyla ilgili tüm haberlere ulaşabilirsiniz.
WhatsApp Durumlarını Facebook Hikayeler'de Paylaşılabilecek
WhatsApp Durumlarını Facebook Hikayeler'de Paylaşılabilecek

Facebook, Hikayeler özelliğini canlandırmak için WhatsApp kullanıcılarının durumlarını Facebook Hikayeler'de paylaşmasını mümkün kılacak. ...

Huawei P30 Pro, 5x Optik Yakınlaştırmayla Gelecek
Huawei P30 Pro, 5x Optik Yakınlaştırmayla Gelecek

Galaxy S10'un kamerası ile harikalar yaratmasının ardından Huawei, P30 Pro'da akıllı telefon endüstrisinin en iyi kamerası olacak bir kamera kurulumu sunmaya hazırlanıyor. ...

Nintendo'nun 20 Yıllık Değişimi
Nintendo'nun 20 Yıllık Değişimi

Taşınabilir oyun merkezi de üreten Nintendo, yıllar geçtikçe teknolojisini fazlasıyla geliştirdi. ...