Chrome, Sekmeleri Göndermeye İzin Veriyor

Chrome, Sekmeleri Göndermeye İzin Veriyor

Google Chrome’un 77. güncellemesi ile beraber yeni bir özellik kullanıcıların beğenisine sunuldu. Chrome 77’de kullanıcılar herhangi bir sekmeyi, başka bir cihaza gönderebilecekler.


Google, Chrome 77 güncellemesini bu hafta yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile beraber Chrome’de birçok görsel değişik göze çarptı. Ancak güncellemede öne çıkan özellik, kullanıcıların cihazları arasında sekmeleri doğrudan gönderebilmesinin sağlayacak yeni bir menü oldu. 

Chrome üzerinde açık olan bir bağlantının üzerinde sağ tıklayarak bundan sonra diğer cihazlarınıza gönderebileceksiniz. iOS’te Chrome kullanıyorsanız, Chrome’un açık olması ve gönderilen sekmeyi kabul etmeniz gerekiyor. Windows ve Android’de izin istemeden kullanılabiliyor. Ancak bu özellik henüz macOS’lar kullanılabilir değil.

chrome 77

Chrome’un açık olan ve son açılan sekmeyi diğer cihazlardan görüntülenmesi özelliği uzun süredir vardı. Ancak bir sekmede açık olan internet sayfasının paylaşılması mobil cihazlar ve bilgisayarlar arasında geçiş yapacak kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacak. 

Chrome, hem mobil platformlarda hem de masaüstünde en popüler tarayıcı olmaya devam ediyor. Bu nedenle Google, web tarayıcısının çapraz platform özelliklerini düzenli olarak geliştirmek ve yenilerini eklemek üzere çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.




Netflix, 'Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?' Filmini Satın Aldı
Netflix, 'Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?' Filmini Satın Aldı

YouTube Türkiye'nin önde gelen isimlerinden Enes Batur'un 2018 yılının başında vizyona giren filmi 'Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?' hakkında bugün önemli bir gelişme yaşandı. Filmin yayın haklarını sa...

'Harry Potter: Wizards Unite' Oyunu İçin Kayıtlar Başladı
'Harry Potter: Wizards Unite' Oyunu İçin Kayıtlar Başladı

Niantic'in yeni oyunu Harry Potter: Wizards Unite yakında erişime açılacak. Şirket, güncel Pokemon Go ve Ingress oyuncularına Wizards Unite için kullanıcı adlarını önceden alabileceklerine dair çağrıd...

iPhone XR, Farklı Renk Seçenekleriyle Gelebilir
iPhone XR, Farklı Renk Seçenekleriyle Gelebilir

Apple ürünleriyle alakalı haberler yapan Japon web sitesi Mac Otakara, Apple'ın yeni nesil iPhone XR'larda farklı renk seçenekleri kullanabileceğini iddia etti. ...