Chrome, Sekmeleri Göndermeye İzin Veriyor

Chrome, Sekmeleri Göndermeye İzin Veriyor

Google Chrome’un 77. güncellemesi ile beraber yeni bir özellik kullanıcıların beğenisine sunuldu. Chrome 77’de kullanıcılar herhangi bir sekmeyi, başka bir cihaza gönderebilecekler.


Google, Chrome 77 güncellemesini bu hafta yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile beraber Chrome’de birçok görsel değişik göze çarptı. Ancak güncellemede öne çıkan özellik, kullanıcıların cihazları arasında sekmeleri doğrudan gönderebilmesinin sağlayacak yeni bir menü oldu. 

Chrome üzerinde açık olan bir bağlantının üzerinde sağ tıklayarak bundan sonra diğer cihazlarınıza gönderebileceksiniz. iOS’te Chrome kullanıyorsanız, Chrome’un açık olması ve gönderilen sekmeyi kabul etmeniz gerekiyor. Windows ve Android’de izin istemeden kullanılabiliyor. Ancak bu özellik henüz macOS’lar kullanılabilir değil.

chrome 77

Chrome’un açık olan ve son açılan sekmeyi diğer cihazlardan görüntülenmesi özelliği uzun süredir vardı. Ancak bir sekmede açık olan internet sayfasının paylaşılması mobil cihazlar ve bilgisayarlar arasında geçiş yapacak kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacak. 

Chrome, hem mobil platformlarda hem de masaüstünde en popüler tarayıcı olmaya devam ediyor. Bu nedenle Google, web tarayıcısının çapraz platform özelliklerini düzenli olarak geliştirmek ve yenilerini eklemek üzere çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
YouTube TV'nin Abone Sayısı 1 Milyonu Geçti
YouTube TV'nin Abone Sayısı 1 Milyonu Geçti

YouTube'un ilk olarak ABD'de kullanıma sunduğu ücretli çevrim içi TV platformu YouTube TV, bir milyondan fazla aboneye sahip oldu. ...

iPhone 11 Pro 18 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olacak
iPhone 11 Pro 18 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olacak

Yıllardır ortalıkta dolanan söylentilerden sonra Apple sonunda bombayı patlattı. Bugün yapılan etkinlikte Apple, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin 18 W hızlı şarj desteği ile birlikte ge...

Ion Maide, Tam Sürüme Geçmeye Hazırlanıyor
Ion Maide, Tam Sürüme Geçmeye Hazırlanıyor

Retro havasıyla 90'lı yılların oyunlarını hatırlatan Ion Maiden, uzun bir erken erişim sürümünün ardından tam sürüme geçmeye hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre oyun, 11 Temmuz 2019 tarihinde tam sü...