BMW Tamircileri Akıllı Bir Gözlük Kullanacak

BMW Tamircileri Akıllı Bir Gözlük Kullanacak

Arabalarının servisi konusunda teknolojinin her türlü nimetlerinden yararlanacak olan BMW, tamircilerinin alet çantalarına akıllı gözlükler ekliyor.


BMW’de çalışan tamirciler üst teknoloji kullanmaya başladı. Merkezi Almanya’da bulunan otomobil üreticisi, tamircilerinin kullanacağı Realware HMT-1 isimli akıllı gözlüklerini alet çantalarına eklediklerini duyurdu. Akıllı gözlükler sayesinde arabaların tamir süreci düşecek ve servis merkezleri daha etkili bir şekilde çalışacak.

Ubimax’in artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde tamirciler, servis kılavuzlarına kalın kitapları karıştırmadan istedikleri anda ulaşabilecek. Örneğin BMW 3 Serisi bir araçta su pompasını değiştiren bir teknisyen parçayı nasıl yerleştirebileceğini o an görebilecek. BMW yazılımın kullanıcı dostu olduğunu da bildirdi.

Kullanılan teknoloji aynı zamanda tamircilerin mühendislerle görüşmesi gerektiği zaman bir iletişim kurmaya da yardımcı oluyor. Akıllı gözlükleri kullanan bir tamirci, mühendis ekipten biriyle anında görüşerek ihtiyacı olan bilgiyi de ediniyor. Mühendis de tamircinin gördüklerini gördüğü için daha sağlıklı bir yönlendirme gerçekleştirilebiliyor.

Son olarak ses komutuyla çalışan gözlük üzerinden bir işlem yapan tamirciler, iki elini kullanırken de gözlükle etkileşim içerisinde bulunabiliyor. 2019’un sonuna kadar ABD’de bulunan 347 BMW merkezi ve seçkin Mini noktası akıllı gözlüğü kullanacak.
CoD: Modern Warfare, Çoklu Oyuncu İntrosu Tanıtıldı
CoD: Modern Warfare, Çoklu Oyuncu İntrosu Tanıtıldı

Call of Duty’nin resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda, Modern Warfare’ın çoklu oyuncu modunun introsu tanıtıldı. Haritaya helikopterle girişin görüldüğü yeni nesil bir çoklu oyunculu Call o...

YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı
YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

Queen'in "Bohemian Rhapsody" şarkısı YouTube'da 1 milyar izlenmeye ulaştı. Bunun üzerine YouTube dünyanın dört bir yanından hayranlarla efsanevi müzik grubu Queen'in 3 şarkısına klip hazırladı. ...

Playstore, En Popüler Yerli PC Oyunlarını %50 İndirimle Sunu
Playstore, En Popüler Yerli PC Oyunlarını %50 İndirimle Sunu

Türk Telekom, Playstore aracılığıyla önemli yerli yapımlarda %58'e varan indirimler yaptı. Sömestr tatiline özel indirimler, 6 gün daha sürecek. ...