Cümlelerdeki Hataları Bulan Türkçeyaz.com ile Tanışın

Cümlelerdeki Hataları Bulan Türkçeyaz.com ile Tanışın

Makale yazarken ya da bir içerik hazırlarken, kelimeleri aslına uygun bir şekilde yazmak çok önemlidir. Bir Türk yazılımcı tarafından geliştirilen Türkçeyaz.com, yapay zeka desteği sayesinde yazılardaki hataları keşfetmek adına çok önemli bir araç durumunda.


Türkçe akıllı yazım denetleyicisi olan Türkçeyaz.com, yaklaşık yedi aylık kapsamlı bir çalışmanın sonucunda hayata geçirildi. Ertuğrul Çetin tarafından geliştirilen hizmet, İngilizce cümlelerdeki yazım hatalarını bulan Grammarly uygulaması ile benzer bir yaklaşıma sahip. 

Yapay zeka algoritması ile güçlendirilen Türkçeyaz.com, kullanıcı dostu bir arayüzle geliyor. Platform yalnızca kurduğunuz cümlelerdeki hataları bulmanıza yardımcı olmuyor. Aynı zamanda noktalama işaretlerini doğru kullanıp kullanmadığınız konusunda da size yol gösteriyor.

türkçeyaz.com

Türkçeyaz.com’a girdikten sonra bembeyaz bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Buradaki yere herhangi bir cümle yazdıktan sonra, hemen sağ tarafta paragraf, kelime ve karakter sayılarını göreceksiniz. Ardından hemen üstte bulunan yeşil renkteki ‘Denetle’ tuşuna basarak, cümlenizde ne kadar yazım yanlışı olduğu görebilirsiniz. 

Sizlere farklı kelime önerileri de sunan Türkçeyaz.com, tek seferde 1000 karakterli bir metnin denetimini yapmanıza izin veriyor. Platformda herhangi bir reklam yok. Bu da kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiren bir faktör.

Şu an için herhangi bir gelir modeline sahip olmayan Türkçeyaz.com, yakın zaman sonra kullanıcılara çok daha spesifik özellikler sunan ücretli bir üyelik modeli çıkarmaya hazırlanıyor. Türkçeyaz.com’a buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Crysis Serisi Neden Devam Etmedi?
Crysis Serisi Neden Devam Etmedi?

Crytek, birinci Crysis oyunuyla sağladığı başarıyı Crysis 2 ve Crysis 3 ile devam ettirmesine rağmen serinin fişi ansızın çekildi. Konuyla ilgili birçok teori var. Biz de Crytek’in başyapıtı Crysis se...

Gnctrkcll’den Gelen “Konuşmamız Lazım” Mesajının Anlamı
Gnctrkcll’den Gelen “Konuşmamız Lazım” Mesajının Anlamı

Dün öğle saatlerinden itibaren Gnctrkcll’den gelen “Konuşmamız lazım” yazılı mesajının ne anlama geldiği ortaya çıktı. ...

Borderlands 3 Epic Games Mağazasına Özel Olacak
Borderlands 3 Epic Games Mağazasına Özel Olacak

Oyuncuların merakla beklediği Borderlands 3 serisi Epic Games tarafından satılacak. Daha önc...