Sony' PSVR'a İki Yeni Özellik Ekleyecek Gibi Görünüyor

Sony' PSVR'a İki Yeni Özellik Ekleyecek Gibi Görünüyor

Sony, PSVR kullanıcılarının canlı etkinlikleri izlemesine olanak sağlayan ve kendi avatarınızı arkadaşlarınızın oyunlarına eklemenizi mümkün kılan iki yeni özelliği patentledi.


Sony, geçtiğimiz günlerde iki adet patent dosyası oluşturdu. Bu dosyaların biri PSVR kullanıcılarının canlı etkinlikleri izlemesini sağlarken diğeri de kullanıcıların kendi avatarlarını arkadaşlarının görebilmesini sağlamaya yarayan bir özellik oldu.

Dosyalar sırasıyla 2017 ve 2018 yıllarında patentlenmişti ancak geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Canlı etkinliklerle ilgili olan patentte kullanıcıların sanki oradaymış gibi hissetmesi sağlanmak isteniyor. Gerçekten orada bulunan seyircilerle etrafı sarılı olacak olan kullanıcılar, etkinliği yerinde izliyormuş gibi hissedecek.

İkinci patent dosyasının ele aldığı konuysa arkadaşlarınızın siz oyun oynarken sizi görmelerini sağlamasıyla ilgili. NPC’leri artırarak daha eğlenceli ve daha bağlayıcı bir deneyim sunmak isteyen Sony, seçtiğiniz avatarı arkadaşınıza eş zamanlı olarak göstermek istiyor.

Her patent haberimizde söylediğimiz gibi patent dosyaları her zaman hayata geçmiyor. Yine de Sony’nin gelecekle ilgili olası planları arasında bunların bulunduğunu ve Sony’nin PSVR konusunda belirli geliştirmeleri planladığını söyleyebiliriz.
Yeni Huawei Telefonlarda WhatsApp Bulunmayacak
Yeni Huawei Telefonlarda WhatsApp Bulunmayacak

ABD'nin Huawei yasaklarına ABD menşeli hizmetler de dahil olduğundan yeni nesil Huawei telefonlarda WhatsApp gibi popüler uygulamaların bulunmama ihtimali yüksek. ...

Apple'dan Beklenmedik Gelişme: Çevrimiçi Mağazası Kapatıldı
Apple'dan Beklenmedik Gelişme: Çevrimiçi Mağazası Kapatıldı

Apple, genellikle yeni ürünler ekleyeceği zaman kapattığı çevrimiçi mağazasını bu sabah itibarıyla beklenmedik bir şekilde kapattı. ...

Steam'den Yüzde 97'lik Borderlands Kampanyası
Steam'den Yüzde 97'lik Borderlands Kampanyası

Eylül ayında piyasaya sürülecek olan Borderlands 3 için çalışmalar devam ederken Steam, Borderlands'e özel bir paket hazırladı. Borderlands: The Handsome Collection olarak adlandırılan bu paket, Borde...