Sony' PSVR'a İki Yeni Özellik Ekleyecek Gibi Görünüyor

Sony' PSVR'a İki Yeni Özellik Ekleyecek Gibi Görünüyor

Sony, PSVR kullanıcılarının canlı etkinlikleri izlemesine olanak sağlayan ve kendi avatarınızı arkadaşlarınızın oyunlarına eklemenizi mümkün kılan iki yeni özelliği patentledi.


Sony, geçtiğimiz günlerde iki adet patent dosyası oluşturdu. Bu dosyaların biri PSVR kullanıcılarının canlı etkinlikleri izlemesini sağlarken diğeri de kullanıcıların kendi avatarlarını arkadaşlarının görebilmesini sağlamaya yarayan bir özellik oldu.

Dosyalar sırasıyla 2017 ve 2018 yıllarında patentlenmişti ancak geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Canlı etkinliklerle ilgili olan patentte kullanıcıların sanki oradaymış gibi hissetmesi sağlanmak isteniyor. Gerçekten orada bulunan seyircilerle etrafı sarılı olacak olan kullanıcılar, etkinliği yerinde izliyormuş gibi hissedecek.

İkinci patent dosyasının ele aldığı konuysa arkadaşlarınızın siz oyun oynarken sizi görmelerini sağlamasıyla ilgili. NPC’leri artırarak daha eğlenceli ve daha bağlayıcı bir deneyim sunmak isteyen Sony, seçtiğiniz avatarı arkadaşınıza eş zamanlı olarak göstermek istiyor.

Her patent haberimizde söylediğimiz gibi patent dosyaları her zaman hayata geçmiyor. Yine de Sony’nin gelecekle ilgili olası planları arasında bunların bulunduğunu ve Sony’nin PSVR konusunda belirli geliştirmeleri planladığını söyleyebiliriz.
OnePlus 7'nin İlk Görsellerinin Sızdırıldığı İddia Edildi
OnePlus 7'nin İlk Görsellerinin Sızdırıldığı İddia Edildi

2019'un en merak edilen akıllı telefonlarından biri olan OnePlus 7 hakkında resmi olmayan kaynaklardan bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir Twitter kullanıcısı, dün akşam paylaştığı gönderide OnePlus 7'...

Çin'de Erişime Kapatılan Bing Yeniden Hizmete Girdi
Çin'de Erişime Kapatılan Bing Yeniden Hizmete Girdi

ABD ile Çin'in teknoloji alanındaki restleşmenin bir sonucu olarak yasaklanan Microsoft Bing, Çin'de yeniden devreye girdi. ...

Samsung Internet'e Karanlık Mod Geldi
Samsung Internet'e Karanlık Mod Geldi

Samsung, tüm akıllı telefonlarda kullanıma sunduğu mobil web tarayıcısını güncelledi. Güncelleme ile birlikte tarayıcı, One UI arayüzüne geçiş yaparken, tüm web sitelerinde geçerli bir Gece Modu'na sa...