İddia: Sony Sarılabilir Ekranlı Tablet Üzerinde Çalışıyor

İddia: Sony Sarılabilir Ekranlı Tablet Üzerinde Çalışıyor

Japon teknoloji devi Sony'nin Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X'e rakip olacak olan sarılabilir ekranlı bir tablet üzerinde çalıştığı ifade edildi.


Akıllı telefon sektörü bu yıl en çok, katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde yoğunlanlaştı. Samsung yeni akıllı telefon modeli Galaxy Fold'u duyurarak ön plana çıktı. Ardından Çinli üretici Huawei, Mate X'i duyurdu. Şimdi ise Japon teknoloji devi Sony'nin, yuvarlanabilir ekranlı bir tablet üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.

Sony ile ilgili olarak ortaya atılan bu iddiaların sahibi, genelde Samsung hakkında yaptığı duyurularıyla bilinen Max J. Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla Sony'nin yuvarlanabilir ekranlı tabletini duyuran Max J., bu tabletin özelliklerini ve tablette kullanılacak olan ekran teknolojisini de açıkladı.

İşte Sony'nin yeni tableti böyle görünecek;

Bu görsel, Samsung'un 2016 yılında tanıtmış olduğu katlanabilir, yuvarlanabilir bir ekranın prototipi. Ancak Max J., Sony'nin tabletinin genel hatlarıyla böyle olacağını söylüyor. Ayrıca iddialara göre Sony, ekran panelini LG Display'den temin ediyor.

Sony'nin yeni tabletinin donanımsal özelliklerine gelecek olursak; bu tablette Snapdragon SM7250 ya da Snapdragon 855 işlemci kullanılacak. Ayrıca tablet, 10x zoom özelliğine sahip olan bir kameraya sahip olacak ve batarya kapasitesi ise 3.220 mAh olacak. 

Max J.'nin ifadelerine göre Sony, yeni tabletini aralık ayı içerisinde veya 2020 yılının başlarında duyuracak. Elbette bunların şimdilik bir iddia olduğunu hatırlatmakta fayda var. İlerleyen dönemlerde, Sony'nin böyle bir ürün tanıtıp tanıtmayacağını hep birlikte göreceğiz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Meme Kanseri Riskini Önceden Hesaplayan Yapay Zekâ
Meme Kanseri Riskini Önceden Hesaplayan Yapay Zekâ

Binlerce tarama sonucu ile eğitilen bir yapay zeka, insanların meme kanseri riskini öngörebiliyor. MIT araştırmacıları tarafından geliştirilen yazılım kanser riski açısından geleceği görüyor. ...

OUKITEL'in 10.000 mAh Bataryalı Telefonu Ön Siparişe Çıkıyor
OUKITEL'in 10.000 mAh Bataryalı Telefonu Ön Siparişe Çıkıyor

OUKITEL firması, yüksek batarya kapasitesini 10.000 mAh değerindeki bataryasıyla yepyeni bir aşamaya taşıyor. ...

Forza Horizon 4, 7 Milyondan Fazla Oyuncuya Ulaştı
Forza Horizon 4, 7 Milyondan Fazla Oyuncuya Ulaştı

Açık dünya yarış oyunu olan Forza Horizon 4, Windows 10 ve Xbox One'larda 7 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. ...