İddia: Sony Sarılabilir Ekranlı Tablet Üzerinde Çalışıyor

İddia: Sony Sarılabilir Ekranlı Tablet Üzerinde Çalışıyor

Japon teknoloji devi Sony'nin Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X'e rakip olacak olan sarılabilir ekranlı bir tablet üzerinde çalıştığı ifade edildi.


Akıllı telefon sektörü bu yıl en çok, katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde yoğunlanlaştı. Samsung yeni akıllı telefon modeli Galaxy Fold'u duyurarak ön plana çıktı. Ardından Çinli üretici Huawei, Mate X'i duyurdu. Şimdi ise Japon teknoloji devi Sony'nin, yuvarlanabilir ekranlı bir tablet üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.

Sony ile ilgili olarak ortaya atılan bu iddiaların sahibi, genelde Samsung hakkında yaptığı duyurularıyla bilinen Max J. Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla Sony'nin yuvarlanabilir ekranlı tabletini duyuran Max J., bu tabletin özelliklerini ve tablette kullanılacak olan ekran teknolojisini de açıkladı.

İşte Sony'nin yeni tableti böyle görünecek;

Bu görsel, Samsung'un 2016 yılında tanıtmış olduğu katlanabilir, yuvarlanabilir bir ekranın prototipi. Ancak Max J., Sony'nin tabletinin genel hatlarıyla böyle olacağını söylüyor. Ayrıca iddialara göre Sony, ekran panelini LG Display'den temin ediyor.

Sony'nin yeni tabletinin donanımsal özelliklerine gelecek olursak; bu tablette Snapdragon SM7250 ya da Snapdragon 855 işlemci kullanılacak. Ayrıca tablet, 10x zoom özelliğine sahip olan bir kameraya sahip olacak ve batarya kapasitesi ise 3.220 mAh olacak. 

Max J.'nin ifadelerine göre Sony, yeni tabletini aralık ayı içerisinde veya 2020 yılının başlarında duyuracak. Elbette bunların şimdilik bir iddia olduğunu hatırlatmakta fayda var. İlerleyen dönemlerde, Sony'nin böyle bir ürün tanıtıp tanıtmayacağını hep birlikte göreceğiz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Türkiye Genelinde İnternet Bağlantısında Sorunlar Yaşanıyor
Türkiye Genelinde İnternet Bağlantısında Sorunlar Yaşanıyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki internet kullanıcılarından alınan bildirimlere göre, özellikle sunucuları yurt dışında olan internet sitelerine erişimde ciddi sorunlar yaşanıyor. Artan şikayetlerin det...

Snapdragon 855, Galaxy Note9 ve Pixel 3 ile Karşılaştırıldı
Snapdragon 855, Galaxy Note9 ve Pixel 3 ile Karşılaştırıldı

Qualcomm'un modern akıllı telefon ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiği en yeni amiral gemi işlemcisi olan Snapdragon 855, geçtiğimiz yılın en popüler amiral gemileri ile karşı karşıya geldi. ...

The Elder Scrolls: Blades'in Erken Erişim Dönemi Başladı
The Elder Scrolls: Blades'in Erken Erişim Dönemi Başladı

Bethesda'nın merakla beklenen mobil oyunu The Elder Scrolls: Blades'ten bekleyenleri sevindirecek haber nihayet geldi. ...