Huawei'nin CEO'su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

Huawei'nin CEO'su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

Donald Trump’ın geçen hafta Huawei’nin Kuzey Amerikalı şirketlerle iş yapmaya devam edebileceğini açıklamasının üstüne Google, Huawei’nin Android kullanmasına izin verecekti ancak bu durum Çin şirketinin kendi işletim sistemi olan HongMengOS’u geliştirmesini durdurmayacak.


ABD’nin Çinli teknoloji devi Huawei’ye yaptığı yaptırımlardan sonra, Huawei’nin kendi işletim sistemi HongMengOS hakkında bir sürü gelişme duymuştuk. Son zamanlarda ABD ve Çin arasında biraz daha yumuşamaya doğru ilerleyen bu ticari savaşta Huawei ile ABD’li şirketlerin iş yapmasında sıkıntı olmadığını söyleyen Trump’a, Huawei’nin CEO’sundan cevap gecikmedi. 

Google, Donald Trump'ın Huawei için yaptığı açıklamalardan sonra Android desteğini devam ettirecekti ancak Ren Zhengfa, kendi işletim sistemlerini geliştirmekten vazgeçmediklerini açıkladı ve büyük iddialarda bulundu. Kendi işletim sistemlerinin Android’den daha hızlı olacağını söyleyen Ren, aynı zamanda MacOS’tan da hızlı olacaklarını belirtti. Bu açıklama, HongMengOS’un bilgisayarlar için de gelebileceği anlamına geliyor olabilir. 

HongMengOS’un hızlı olduğunu zaten duymuştuk ve birçok farklı cihaza geleceğini biliyorduk ancak gerçekten bilmek istediğimiz en önemli şey işletim sisteminin ne zaman kullanılabilir olacağı. Yeni işletim sisteminin Huawei Geliştirici Konferansında bu konu hakkında bir duyuru yapmalarını bekliyoruz. 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
TurkNet'in Yayınladığı, Webtekno ile Kapışacak Samimi İlan
TurkNet'in Yayınladığı, Webtekno ile Kapışacak Samimi İlan

Fiyat politikalarıyla son dönemde Türkiye'deki internet kullanıcılarının gönlünü fetheden TurkNet, oldukça enteresan bir iş ilanı verdi. ...

Intel Yeni Canavarını Duyurdu: Core i9-9900KS
Intel Yeni Canavarını Duyurdu: Core i9-9900KS

Intel, Computex Kickoff etkinliğinde yeni Core i9-9900KS modelini duyurdu. Modelin 8 çekirdeği birden 5 GHz hızda çalışabilecek. ...

Google'dan Kurumsal Müşterileri Yakından İlgilendiren Açık
Google'dan Kurumsal Müşterileri Yakından İlgilendiren Açık

Google'ın kurumsal müşteriler için oluşturulmuş olan ve sadece G Suite hesabı olan müşterilerin erişebildiği Google Apps platformunda, kullanıcıların şifrelerinin basit bir metin belgesi halinde sakla...