Huawei'nin CEO'su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

Huawei'nin CEO'su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

Donald Trump’ın geçen hafta Huawei’nin Kuzey Amerikalı şirketlerle iş yapmaya devam edebileceğini açıklamasının üstüne Google, Huawei’nin Android kullanmasına izin verecekti ancak bu durum Çin şirketinin kendi işletim sistemi olan HongMengOS’u geliştirmesini durdurmayacak.


ABD’nin Çinli teknoloji devi Huawei’ye yaptığı yaptırımlardan sonra, Huawei’nin kendi işletim sistemi HongMengOS hakkında bir sürü gelişme duymuştuk. Son zamanlarda ABD ve Çin arasında biraz daha yumuşamaya doğru ilerleyen bu ticari savaşta Huawei ile ABD’li şirketlerin iş yapmasında sıkıntı olmadığını söyleyen Trump’a, Huawei’nin CEO’sundan cevap gecikmedi. 

Google, Donald Trump'ın Huawei için yaptığı açıklamalardan sonra Android desteğini devam ettirecekti ancak Ren Zhengfa, kendi işletim sistemlerini geliştirmekten vazgeçmediklerini açıkladı ve büyük iddialarda bulundu. Kendi işletim sistemlerinin Android’den daha hızlı olacağını söyleyen Ren, aynı zamanda MacOS’tan da hızlı olacaklarını belirtti. Bu açıklama, HongMengOS’un bilgisayarlar için de gelebileceği anlamına geliyor olabilir. 

HongMengOS’un hızlı olduğunu zaten duymuştuk ve birçok farklı cihaza geleceğini biliyorduk ancak gerçekten bilmek istediğimiz en önemli şey işletim sisteminin ne zaman kullanılabilir olacağı. Yeni işletim sisteminin Huawei Geliştirici Konferansında bu konu hakkında bir duyuru yapmalarını bekliyoruz. 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Yeni Honor Pad 5 Tablet Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikler
Yeni Honor Pad 5 Tablet Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikler

Honor, Hindistan'da gerçekleştirdiği etkinlikte Honor Pad 5 tabletlerini tanıttı. Hindistan&rsquo...

AMD Ryzen 3000 Serisi İşlemcinin Benchmark Testi Skoru
AMD Ryzen 3000 Serisi İşlemcinin Benchmark Testi Skoru

AMD’nin 7nm tabanlı Ryzen 3000 serisi işlemcilerinin çıkışına iki hafta kala firmanın 16 çekirdekli 5.2 GHz işlemcisinin Benchmark testi sonuçları ortaya çıktı. ...

Android’in Elektronik Kimlik Desteğinin İlk Hedefi: Ehliyet
Android’in Elektronik Kimlik Desteğinin İlk Hedefi: Ehliyet

Son gelen haberlere göre Android'in elektronik kimlik desteğinin ilk hedefi ehliyetler olacak, ardından pasaportlar gelecek. ...