Huawei'nin CEO'su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

Huawei'nin CEO'su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

Donald Trump’ın geçen hafta Huawei’nin Kuzey Amerikalı şirketlerle iş yapmaya devam edebileceğini açıklamasının üstüne Google, Huawei’nin Android kullanmasına izin verecekti ancak bu durum Çin şirketinin kendi işletim sistemi olan HongMengOS’u geliştirmesini durdurmayacak.


ABD’nin Çinli teknoloji devi Huawei’ye yaptığı yaptırımlardan sonra, Huawei’nin kendi işletim sistemi HongMengOS hakkında bir sürü gelişme duymuştuk. Son zamanlarda ABD ve Çin arasında biraz daha yumuşamaya doğru ilerleyen bu ticari savaşta Huawei ile ABD’li şirketlerin iş yapmasında sıkıntı olmadığını söyleyen Trump’a, Huawei’nin CEO’sundan cevap gecikmedi. 

Google, Donald Trump'ın Huawei için yaptığı açıklamalardan sonra Android desteğini devam ettirecekti ancak Ren Zhengfa, kendi işletim sistemlerini geliştirmekten vazgeçmediklerini açıkladı ve büyük iddialarda bulundu. Kendi işletim sistemlerinin Android’den daha hızlı olacağını söyleyen Ren, aynı zamanda MacOS’tan da hızlı olacaklarını belirtti. Bu açıklama, HongMengOS’un bilgisayarlar için de gelebileceği anlamına geliyor olabilir. 

HongMengOS’un hızlı olduğunu zaten duymuştuk ve birçok farklı cihaza geleceğini biliyorduk ancak gerçekten bilmek istediğimiz en önemli şey işletim sisteminin ne zaman kullanılabilir olacağı. Yeni işletim sisteminin Huawei Geliştirici Konferansında bu konu hakkında bir duyuru yapmalarını bekliyoruz. 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Sizi Anime Karakterine Dönüştüren Sistem Geliştirildi
Sizi Anime Karakterine Dönüştüren Sistem Geliştirildi

Güney Koreli bir oyun stüdyosunun araştırma ekibi, kendi selfielerinizi bir anime karakterine dönüştüren bir sistem geliştirdi. Yapay zeka sayesinde standart bir fotoğrafı en sevdiğiniz animeden fırla...

Intel’in İlk 4.0 GHz’lik Pentium İşlemcisi Satışa Çıktı
Intel’in İlk 4.0 GHz’lik Pentium İşlemcisi Satışa Çıktı

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel, Pentium ailesinin ilk 4.0 GHz’lik üyesini resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor. Ürün bazı sitelerde satışa çıktı. ...

16 İnç MacBook Pro, Parçalarına Ayrıldı
16 İnç MacBook Pro, Parçalarına Ayrıldı

Apple'ın yeni MacBook Pro'su iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrıldı. Parçalarına ayrılan MacBook Pro, Apple'ın teknik değişikliklerini gösteriyor fakat ekstra tamir edilebilirlik imkanı sunmuyor....