Bazı Samsung Telefonlar Android Auto Wireless Desteği Aldı

Bazı Samsung Telefonlar Android Auto Wireless Desteği Aldı

Google, daha önce söz verdiği gibi Android Auto Wireless sürümüne yeni cihaz uyumlulukları getiriyor. Samsung’un amiral gemisi modelleri artık Android Auto Wireless desteğine sahip.


Android Auto Wireless, akıllı telefonların tüm Android Auto deneyimini kablo gerektirmeden araç içi baş ünitelerine aktarmalarını sağlıyor. Bu özellik sayesinde, navigasyon, haritalar, çağrılar, mesajlar ve müzikler gibi özellikler kablosuz olarak kontrol edebilir hale geliyor. Geçen yıl açıklanan Android Auto Wireless, yalnızca Google’ın Pixel ve Nexus akıllı telefonlarının bir kısmıyla uyumlu çalışıyordu.

AndroidPolice, ortaya çıkardığı Google Destek Raporuna göre, Android Auto’nun kablosuz sürümü artık Google Pixel olmayan telefonlarla da uyumlu hale geldi. Samsung, bu özellikten yararlanan ilk üçüncü taraf telefon üreticisi oldu fakat özellik şu anda yalnızca bazı Galaxy serisi cihazlarla uyumlu.

Android Auto Wireless ile uyumlu hale gelen Samsung modelleri:

Android Auto Wireless ile uyumlu Samsung akıllı telefonları arasında Galaxy S8, S8+, S9, S9+, S10 ve S10+ yer alıyor. Bu telefonlara ek olarak Note serisinden Galaxy Note 8, Note 9 ve Note 10’da sistem ile uyumlu çalışacak. S10e modelinin Android Auto Wireless desteğini almamış olması ise şaşırtıcı.

Google, bu özelliğin Android 9.0 veya üstünü çalıştıran herhangi bir akıllı telefonda kullanıma hazır olacağına daha önceden söz vermişti ve sözünde durdu. Android Auto Wireless, Android 8.0 çalıştıran Google Piksel, Piksel XL, Piksel 2, 2 XL, Piksel 3, 3 XL, Nexus 5X ve Nexus 6P cihazlarda çalışsa da, yeni eklenen Samsung akıllı telefonlarının Android 9.0 veya daha yüksek sürümünü kullanması gerekiyor.

Google, Android Auto Wireless desteğinin sınırlarını daha da genişletmek istiyor. Listeye eklenen telefonların büyük çoğunluğu Samsung’un amiral gemisi modelleri. İlerleyen günlerde bu listeye orta sınıftaki diğer Samsung modellerinin de eklenmesi bekleniyor. Sistem şu an için sadece ABD, Kanada ve Meksika’da mevcut durumda.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Huawei, Honor 20 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı
Huawei, Honor 20 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

Uygun fiyatı ve özellikleriyle göz dolduran Honor 20 için yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncellemeyle birlikte cihazların, güvenlik ve performansının oldukça arttığı söyleniyor. ...

Apple, YouTube Kanalına 5 Yeni Video Yükledi
Apple, YouTube Kanalına 5 Yeni Video Yükledi

Apple, YouTube sayfasına kemra özelliklerini, Face ID özelliğini ve birçok özelliğin nasıl kullanıldığını anlatan videolar yükledi. ...

PUBG Mobile 0.14.0 Güncellemesi, Oyuna Zombileri Getiriyor
PUBG Mobile 0.14.0 Güncellemesi, Oyuna Zombileri Getiriyor

Mobil platformun en çok oynanan oyunlarından olan PUBG Mobile, oyunu zombilerin sardığı oldukça eğlenceli bir güncelleme aldı. Bu güncelleme Enfeksiyon isimli yeni bir oyun modunu PUBG Mobile oyuncula...