Android Sistem Uygulamaları Artık Otomatik Güncelleniyor

Android'deki bazı uygulamaların kendi kendine güncelleme alması üzerinde çalışılıyor.


Android işletim sistemiyle çalışan bir cihaz satın aldığımızda içerisinde hâlihazırda yüklü sistem uygulamalarının bulunduğunu görürüz. Cihazımız için kritik önem taşıyan bu sistem uygulamalarının sürekli güncel tutulması hem cihazınızın performansı için hem de sizin güvenliğiniz için oldukça yararlı olacaktır.

Google'dan gelen bir adım ise bu uygulamaların sürekli güncel tutulması yönünde. Güncellenebilmeleri için normalde kullanıcı hesabı ile Android cihaz üzerinde giriş yapılmasını gerektiren bu uygulamalar artık kullanıcı girişi gerektirmeyecek. Google, Android ile yüklü gelen uygulamaların otomatik olarak güncelleme alması yönünde testlerine başladı.

Silikon Vadisi devinin Android geliştiricilerine gönderdiği e-posta yoluyla ortaya çıkan bu yeni özellik; Android işletim sistemi ile çalışan bir cihaz herhangi bir Google Hesabı'na bağlanmamış olsa bile, sistem uygulamalarının kendilerini güncelleyebilmelerini ve cihazların daha sağlıklı çalışabilmelerini sağlayacak.

Google'ın bu özelliğini Android 5.0 ve üzeri işletim sistemleri ve uyumlu cihazlar için birkaç ay sürecek olan test aşamasını başlattığı söyleniyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Yeni iPhone ve Galaxy Note10 Ne Zaman Tanıtılacak?
Yeni iPhone ve Galaxy Note10 Ne Zaman Tanıtılacak?

Şirketlerden önce davranarak edindiği bilgileri kamuoyu ile paylaşan Evan Blass, Samsung Galaxy Note10 ve yeni model iPhone'ların piyasaya sürülme tarihini gösteren bir takvim paylaştı....

Office Programları Microsoft Mağazası'ndan Kaldırıldı
Office Programları Microsoft Mağazası'ndan Kaldırıldı

Windows 10 kullanıcıları artık Office programlarını Microsoft Mağazası aracılığıyla indiremeyecek. ...

Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 iOS Oyun ve Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 iOS Oyun ve Uygulama

Yine bir kısa süreliğine ücretsiz iOS uygulama ve oyunlar listesiyle daha karşınızdayız. Bu listemizde indirebileceğiniz üç uygulama ve iki adet oyun bulunuyor. Yeni bir uygulama ya da...