Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Beğeni Toplayan Paylaşım

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Beğeni Toplayan Paylaşım

Deneyap Teknoloji Atölyeleri için dikkat çekici ve projenin amacını temsil eden bir paylaşımda bulunmak isteyen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, C+ programlama dili ile duyuru gerçekleştirdi.


Türkiye’nin teknoloji üretebilen genç bireylere sahip olması için kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne katılım sınavı için son başvuru tarihi 10 Şubat. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği eşine az rastlanır duyuru ile hem sınav için son başvuru tarihini hatırlattı, hem de sınav tarihini ve başvuru yapılabilecek illeri bir kez daha duyurdu.

Bakanlık, projenin amacına uygun bir duyuru gerçekleştirmek için C+ programlama dili ile duyuru yapmayı tercih etti. İngilizce terimlerin yerini Türkçe terimlerin aldığı duyuruda il isimleri ise plaka kodları ile değiştirildi. 2 bine yakın beğeni ve 500’ün üzerinde retweet alan gönderi, bir anlamda amacına ulaşmış oldu.

Bir kez daha hatırlatmak gerekirse; Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne katılım sınavı için son başvuru tarihi 10 Şubat 2019. Yalnızca 4. 5. 8. 9. ve lise hazırlık sınıflarının katılabileceği sınav 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek. Sınava Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Erzurum Eskişehir, Hakkari, İzmir, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon illerinde başvurulabilecek.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Galaxy Fold 2'nin S pen Desteğine Sahip Olabilir
Galaxy Fold 2'nin S pen Desteğine Sahip Olabilir

Samsung'un katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold ile ilgili yeni bir patent ortaya çıktı. Bu patent, Galaxy Fold 2'nin S pen desteğine sahip olacağını ve telefonun her iki yöne de katlanabileceğin...

iOS 12.2 Güncellemesi Bataryayı Nasıl Etkiliyor? (Video)
iOS 12.2 Güncellemesi Bataryayı Nasıl Etkiliyor? (Video)

Ne zaman yeni bir iOS sürümü yayınlansa akla ilk gelen soru güncellemeyle birlikte bir şeylerin bozulup bozulmadığı oluyor. Cihazların genelinde bir sorun yaşanmazken batarya ömründe bazı sıkıntılar o...

Matematikte Kötüyseniz Sebebi Bir Travma Olabilir
Matematikte Kötüyseniz Sebebi Bir Travma Olabilir

Matematik pek çok kişinin korkulu rüyası olan bir ders ve her zaman için “zor” olarak adlandırılan bir alan. Matematiğin zor gelmesinin sebebi gerçekten matematikte kötü olmanız değil, yapamayacağınız...