Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Beğeni Toplayan Paylaşım

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Beğeni Toplayan Paylaşım

Deneyap Teknoloji Atölyeleri için dikkat çekici ve projenin amacını temsil eden bir paylaşımda bulunmak isteyen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, C+ programlama dili ile duyuru gerçekleştirdi.


Türkiye’nin teknoloji üretebilen genç bireylere sahip olması için kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne katılım sınavı için son başvuru tarihi 10 Şubat. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği eşine az rastlanır duyuru ile hem sınav için son başvuru tarihini hatırlattı, hem de sınav tarihini ve başvuru yapılabilecek illeri bir kez daha duyurdu.

Bakanlık, projenin amacına uygun bir duyuru gerçekleştirmek için C+ programlama dili ile duyuru yapmayı tercih etti. İngilizce terimlerin yerini Türkçe terimlerin aldığı duyuruda il isimleri ise plaka kodları ile değiştirildi. 2 bine yakın beğeni ve 500’ün üzerinde retweet alan gönderi, bir anlamda amacına ulaşmış oldu.

Bir kez daha hatırlatmak gerekirse; Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne katılım sınavı için son başvuru tarihi 10 Şubat 2019. Yalnızca 4. 5. 8. 9. ve lise hazırlık sınıflarının katılabileceği sınav 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek. Sınava Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Erzurum Eskişehir, Hakkari, İzmir, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon illerinde başvurulabilecek.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Dünya’nın İlk Yüzen Nükleer Santrali Limana Ulaştı
Dünya’nın İlk Yüzen Nükleer Santrali Limana Ulaştı

Rusya’nın yüzen nükleer santrali, cumartesi günü 5.000 kilometrelik arktik yolculuğunu tamamladı. Akademik Lomonosov ismindeki nükleer santral yolculuğunu bitirerek Pevek şehrine ulaştı. ...

Android Q, iPhone Benzeri Jest ve Hareketlere Sahip Olacak
Android Q, iPhone Benzeri Jest ve Hareketlere Sahip Olacak

Android Pie kullanıcılarının jest ve hareketler konusundaki şikayetlerini dikkate alan Google, Android Q ile birlikte gezinme deneyimini güncelliyor. ...

Intel, iPhone'lar İçin 2020'den Önce 5G Modem Üretmeyecek
Intel, iPhone'lar İçin 2020'den Önce 5G Modem Üretmeyecek

Bir araştırmacının iddiasına göre, Apple için modem üreten Intel, 5G modemleri daha geç bir tarihte üretebilir. ...