Google'dan, Wimbledon Tenis Turnuvası İçin Sürpriz Yumurta

Google'dan, Wimbledon Tenis Turnuvası İçin Sürpriz Yumurta

Oluşturduğu sürpriz yumurtalarla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Google, şimdi de Wimbledon Tenis Turnuvası ile ilgili bir sürpriz yumurta oluşturdu. Söz konusu oyun, turnuvanın skor tablosunun içine gizlenmiş durumda.


Google, popüler olan konularda arama motoruna sürpriz yumurtalar eklemeye bayılıyor. Şirket, en son birkaç ay önce Avengers: Endgame ile ilgili bir sürpriz yumurta oluşturmuş, arama motoruna "Thanos" yazmanız halinde arama sonuçlarının yarısını silebilen bir sürpriz yumurta eklemişti.

1 Temmuz'da başlayan ve 14 Temmuz'da sona erecek olan 2019 Wimbledon Tenis Turnuvası tüm heyecanıyla sürüyor. Alışkanlıklarından ödün vermek istemeyen Google da bu popüler konuyla ilgili yeni bir sürpriz yumurta hazırladı. Hazırlanan sürpriz yumurta, arama motoru üzerinden tenis oynanmasına imkan veriyor.

google

Bu tenis oyununu oynamak için, Google'da "Wimbledon" veya "#wimbledon" kelimelerini aratmak gerekiyor. Karşınıza çıkan skor tablosunun kategoriler kısmını sağa doğru kaydırdığınızda bir 'tenis topu' ile karşılaşıyorsunuz. Bu topa dokunduğunuzda ise karşınıza basit ama eğlenceli bir tenis oyunu çıkıyor. Wimbledon skor tablosu yalnızca Google'ı İngilizce kullanan kişilerin karşısına çıkıyor. Dolayısı ile oyunu 'herkes' oynayamıyor. Eğer oyunu denemek isterseniz arama ayarlarından dili 'İngilizce' olarak belirleyip yukarıda belirtilen adımları gerçekleştirebilirsiniz.

wimbledon

Hem masaüstü versiyon hem de akıllı telefonlar için geçerli olan bu sürpriz yumurtayı oynamak ise fazlasıyla kolay. Sadece klavyenizde bulunan yön tuşlarını kullanarak ya da akıllı telefonlarda dokunarak bu tenis oyununu oynamak mümkün. Üstelik rakibinizin gönderdiği topa vurmak için herhangi bir tuşa basılması ya da dokulması da gerekmiyor.

İşte Google'ın tenis oyununa nasıl erişebileceğinizi gösteren video:
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Redmi, Snapdragon 855'li Bir Akıllı Telefon Tanıtacak
Redmi, Snapdragon 855'li Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Xiaomi'nin giriş ve orta segment telefonlarını barındıran Redmi, ayrı bir marka haline geldi ve artık kendi amiral gemisi cihazlarını da tüketicilerle buluşturacak. ...

Android Q Sistem Arayüzü, Önemli Bilgileri Açığa Çıkardı
Android Q Sistem Arayüzü, Önemli Bilgileri Açığa Çıkardı

Android Q'nun kod dizinini inceleyen yazılımcılar, sürümün getirebileceği yeni özellikleri ortaya koydu. ...

5 Ücretsiz Stok İllüstasyon Sitesi
5 Ücretsiz Stok İllüstasyon Sitesi

Kişisel ya da ticari işlerinizde ücretsiz bir şekilde illüstrasyonlar kullanmak istiyorsanız bu yazı aradığınızı bulacağınız liste olabilir. Yazının devamında ücretsiz illüstrasyonlar indirebileceğini...