Google'dan, Wimbledon Tenis Turnuvası İçin Sürpriz Yumurta

Google'dan, Wimbledon Tenis Turnuvası İçin Sürpriz Yumurta

Oluşturduğu sürpriz yumurtalarla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Google, şimdi de Wimbledon Tenis Turnuvası ile ilgili bir sürpriz yumurta oluşturdu. Söz konusu oyun, turnuvanın skor tablosunun içine gizlenmiş durumda.


Google, popüler olan konularda arama motoruna sürpriz yumurtalar eklemeye bayılıyor. Şirket, en son birkaç ay önce Avengers: Endgame ile ilgili bir sürpriz yumurta oluşturmuş, arama motoruna "Thanos" yazmanız halinde arama sonuçlarının yarısını silebilen bir sürpriz yumurta eklemişti.

1 Temmuz'da başlayan ve 14 Temmuz'da sona erecek olan 2019 Wimbledon Tenis Turnuvası tüm heyecanıyla sürüyor. Alışkanlıklarından ödün vermek istemeyen Google da bu popüler konuyla ilgili yeni bir sürpriz yumurta hazırladı. Hazırlanan sürpriz yumurta, arama motoru üzerinden tenis oynanmasına imkan veriyor.

google

Bu tenis oyununu oynamak için, Google'da "Wimbledon" veya "#wimbledon" kelimelerini aratmak gerekiyor. Karşınıza çıkan skor tablosunun kategoriler kısmını sağa doğru kaydırdığınızda bir 'tenis topu' ile karşılaşıyorsunuz. Bu topa dokunduğunuzda ise karşınıza basit ama eğlenceli bir tenis oyunu çıkıyor. Wimbledon skor tablosu yalnızca Google'ı İngilizce kullanan kişilerin karşısına çıkıyor. Dolayısı ile oyunu 'herkes' oynayamıyor. Eğer oyunu denemek isterseniz arama ayarlarından dili 'İngilizce' olarak belirleyip yukarıda belirtilen adımları gerçekleştirebilirsiniz.

wimbledon

Hem masaüstü versiyon hem de akıllı telefonlar için geçerli olan bu sürpriz yumurtayı oynamak ise fazlasıyla kolay. Sadece klavyenizde bulunan yön tuşlarını kullanarak ya da akıllı telefonlarda dokunarak bu tenis oyununu oynamak mümkün. Üstelik rakibinizin gönderdiği topa vurmak için herhangi bir tuşa basılması ya da dokulması da gerekmiyor.

İşte Google'ın tenis oyununa nasıl erişebileceğinizi gösteren video:
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Galaxy S10 Ailesi, Türkiye'de Resmi Olarak Satışa Sunuldu
Galaxy S10 Ailesi, Türkiye'de Resmi Olarak Satışa Sunuldu

Samsung'un en güncel amiral gemileri olan Galaxy S10 ailesinin Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. Lansmanla birlikte cihazlar Türkiye'de resmen satışa sunulmuş oldu. ...

%92 Ekran/Gövde Oranı Sunan Centric S1 Tanıtıldı
%92 Ekran/Gövde Oranı Sunan Centric S1 Tanıtıldı

Çerçevesiz akıllı telefon akımının en yeni üyesi Centric S1, çentiksiz deliksiz ekranı ile tanıtıldı. ...

Görme Engellilere Yardım Etmek İçin Geliştirilen Uygulama
Görme Engellilere Yardım Etmek İçin Geliştirilen Uygulama

Be My Eyes isimli bir uygulama sayesinde akıllı telefonlarınızı kullanarak görme engellilere yardımcı olabilirsiniz. Mobil teknolojinin günlük hayatımıza olan faydalarına açık bir örnek olan uygulama ...