Huawei Mate 20 Serisinin EMUI 9.1 Testlerine Başladı

Huawei Mate 20 Serisinin EMUI 9.1 Testlerine Başladı

Huawei tarafından yapılan açıklamalarda, Mate 20 serisi telefonlar için EMUI 9.1.0.123 sürümünün Çin'de test edilmeye başlandığı ifade edildi. Testlerin bitmesinin ardından Huawei Mate 20 kullanıcıları güncelleştirmeyi almaya başlayacaklar.


Huawei, Trump yönetiminin ardından çalkantılı bir süreç geçirse de çalışmalarını hız kesmeden sürdürmeye devam ediyor. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, Çin için üretilmiş olan Mate 20 ailesinin EMUI 9.1.0.123 sürümüne yükseltilmeye başladığı ifade edildi. Bu yükseltmeyle birlikte Mate 20 ailesi kullanıcıları,  EROFS dosya sistemini ve yeni bir Ark derleyicisini kullanmaya başlayacaklar.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda bu yükseltmeyle birlikte Mate 20 serisi telefonların daha verimli kullanılacağı ifade edildi. Ark derleyicisiyle birlikte Mate 20'ler uygulamaları daha spesifik olarak optimize edecekler. Bu optimizasyon uygulamaların verimliliğini yüzde 29, işletim sisteminin akıcılığını yüzde 24 oranında iyileştirecek. Bununla birlikte sistemin yanıt verme süresi yüzde 44 oranında artıracak ayrıca üçüncü taraf uygulamaların akıcılığı da yüzde 60 oranında yükselecek.

EROFS dosya sistemiyle birlikte bu yükseltmeyi alan Mate 20 ailesindeki akıllı telefonlar, sistemin okuma hızını yüzde 20 artıracak ve telefonların depolama alanlarında yüzde 14'e kadar tasarruf sağlayacak. Bu da kullanıcılar açısından daha fazla boş alan anlamına geliyor.

Bu güncelleştirmenin şimdilik Çin piyasasına sürülmüş olan Mate 20 serisi akıllı telefonlarda test edilmeye başlandığını söylemiştik. Testlerin tamamlanmasının ardından kararlı sürümün ilk olarak, Mate 20 Pro kullanıcılarına sunulacağı belirtildi. Güncelleştirmeyi tüm Huawei kullanıcıları etaplar halinde alacaklar.
Dr. Mario World, Android ve iOS Platformlara Geliyor
Dr. Mario World, Android ve iOS Platformlara Geliyor

Nintendo'nun en büyük markalarından biri olan Mario'nun mobil bulmaca oyunu Dr. Mario World, önümüzdeki ay mobil platformlarda olacak. ...

PISA Direktörü: Çocuklara Kodlama Öğretmek Vakit Kaybı
PISA Direktörü: Çocuklara Kodlama Öğretmek Vakit Kaybı

Geçtiğimiz aylarda sektörün ileri gelenleri tarafından, çocukların kodlama öğrenmesi yönünde tavsiyeler gelmişti. Şimdi de PISA direktörü tarafından tersi yönde bir telkin geldi. ...

Google Chrome'un Yeni Eklentisi, Siteleri Denetliyor
Google Chrome'un Yeni Eklentisi, Siteleri Denetliyor

Google, web sitelerin güvenlik durumlarını sorgulayan ve bu konuda kullanıcıları uyaran bir Chrome eklentisi duyurdu. Google tarafından geliştirilen bu eklenti ile güvensiz siteler, uyarı renklerinden...