Red Dead Redemption 2, PC Platformuna Geliyor

Red Dead Redemption 2, PC Platformuna Geliyor

Oyun tutkunlarının ilgi odağı Red Dead Redemption 2, keşfedilen bir kaynak koda göre Windows kullanıcıları için gelmek üzere.


26 Ekim 2018 tarihinde Rockstar Games tarafından PlayStation 4 platformu için yayınlanan Red Dead Redemption 2; sahip olduğu oynanış biçimi, NPC'lerin (yapay zekâ kontrolündeki canlılar) her birinin kendine ait bir hikâyesinin bulunması ve fazlasıyla detaylı evreni sayesinde birçok oyuncu tarafından beğenilmişti.

Rockstar Games'in oyun ve oyunlar arası etkileşim platformu olan Social Club'ın kaynak kodlarında fark edilen bir detay ise Red Dead Redemption 2'nin PC platformuna geleceğini artık doğruladı. Unreal Engine 4 oyun motoru ve oyunlar için bölüm ve çevre tasarımcısı olan JakoMako51 isimli Twitter kullanıcısı, paylaştığı gönderide Social Club'ın kaynak kodlarında RDR2_PC_Accomplishments ifadesini keşfettiğini aktardı.

Keşfettiği kodda bulunan PC ifadesinin Player Character ve benzerlerinin kısaltması olabileceği söylenirken kodların devamında RDR2_PS4_Trophies ifadesinin geçmesi, RDR2_PC_Accomplishments'ta bulunan PC ifadesinin Personal Computer'a yani PC platformuna işaret ettiğini gösteriyor.

PlayStation 4'ün en sevilen ve en çok oynanan oyunlarından olan RDR2'nin PC platformuna aktarılmış hâlinin ne zaman yayınlanacağı hakkında Rockstar Games tarafında ne yazık ki herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim...

Samsung'un Apple'a Adeta Nispet Yaptığı 7 Yeni Özelliği
Samsung'un Apple'a Adeta Nispet Yaptığı 7 Yeni Özelliği

Galaxy Note10 ailesini tanıtarak gündemin ana konularını oluşturmayı başaran Samsung'un, Apple tarafından değerlendirilmesi gereken özelliklerinden bahsedeceğiz. ...

Sony, Üç Kameralı Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor
Sony, Üç Kameralı Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Artık yavaş yavaş piyasadan silinmeye başlamış olsa da Sony telefon pazarını bırakmayacağa benziyor. Zira ortaya çıkan görüntü, üç kameralı bir Sony telefona işaret ediyor. ...