Red Dead Redemption 2, PC Platformuna Geliyor

Red Dead Redemption 2, PC Platformuna Geliyor

Oyun tutkunlarının ilgi odağı Red Dead Redemption 2, keşfedilen bir kaynak koda göre Windows kullanıcıları için gelmek üzere.


26 Ekim 2018 tarihinde Rockstar Games tarafından PlayStation 4 platformu için yayınlanan Red Dead Redemption 2; sahip olduğu oynanış biçimi, NPC'lerin (yapay zekâ kontrolündeki canlılar) her birinin kendine ait bir hikâyesinin bulunması ve fazlasıyla detaylı evreni sayesinde birçok oyuncu tarafından beğenilmişti.

Rockstar Games'in oyun ve oyunlar arası etkileşim platformu olan Social Club'ın kaynak kodlarında fark edilen bir detay ise Red Dead Redemption 2'nin PC platformuna geleceğini artık doğruladı. Unreal Engine 4 oyun motoru ve oyunlar için bölüm ve çevre tasarımcısı olan JakoMako51 isimli Twitter kullanıcısı, paylaştığı gönderide Social Club'ın kaynak kodlarında RDR2_PC_Accomplishments ifadesini keşfettiğini aktardı.

Keşfettiği kodda bulunan PC ifadesinin Player Character ve benzerlerinin kısaltması olabileceği söylenirken kodların devamında RDR2_PS4_Trophies ifadesinin geçmesi, RDR2_PC_Accomplishments'ta bulunan PC ifadesinin Personal Computer'a yani PC platformuna işaret ettiğini gösteriyor.

PlayStation 4'ün en sevilen ve en çok oynanan oyunlarından olan RDR2'nin PC platformuna aktarılmış hâlinin ne zaman yayınlanacağı hakkında Rockstar Games tarafında ne yazık ki herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor.
Katlanabilir Telefonların Gelişimi ABD'yi Endişelendiriyor
Katlanabilir Telefonların Gelişimi ABD'yi Endişelendiriyor

Amerikalı telefon üreticileri piyasanın gerisinde kalıyor. Bunun en büyük örneklerinden biri de katlanabilir telefonlar. ...

AMD Ryzen 5 3600, Neredeyse Intel i9-9900K Kadar Hızlı Çıktı
AMD Ryzen 5 3600, Neredeyse Intel i9-9900K Kadar Hızlı Çıktı

AMD'nin yeni nesil işlemcileri, daha piyasaya çıkmadan Intel'in en güncel işlemcilerini zorlamaya başlamış durumdalar. ...

WhatsApp, Windows Telefonlara Geri Dönecek
WhatsApp, Windows Telefonlara Geri Dönecek

WABetaInfo tarafından aktarılan bilgiye göre WhatsApp, Windows 10 için UWP uyumlu bir uygulama geliştiriyor. Bu sayede WhatsApp'ın Windows 10 Mobile telefonlara geri dönüşü mümkün olabilir. ...