İstanbul’da 26 Eylül saat 14.00 sularında gerçekleşen 5,7 şiddetindeki depremin ardından GSM hatları yoğunluktan dolayı uzun süreler boyunca kullanılamamıştı. Ülkemizdeki üç operatörden birisi olan Turkcell, yaşanan sorunlarla ilgili bir açıklama yaptı. Vodafone ve Turk Telekom ise henüz açıklama yapmadı.


İstabul’un Silivri yakınlarında gerçekleşen 5,7 şiddetindeki deprem sadece İstanbulluları değil bütün Türkiye’ye korkuttu. Deprem sonrasında telefonlarına sarılan insanların büyük çoğunluğu uzun süreler boyunca telefon görüşmesi yapamadı. Hatlarda yaşanan sorun altyapı yetersizliği olarak karşılandı. 

Türkiye’deki operatörlerin konu ile ilgili sorun yaşayan herkesi bilgilendirmek gibi bir görevi vardı. Vodafone, Turk Telekom ve Turkcell’den saatler süren GSM sorunlarına ilişkin beklenen açıklama şimdilik sadece Turkcell cephesinden geldi.

Turkcell Twitter üzerinden takipçilerine bilgi verdi:

Yaptığı açıklamayla kullanıcıları hücresel veri kullanmaya yönlendiren Turkcell, böyle anlarda internet aracılığıyla haberleşmenin daha uygun olduğunun da altını çizdi. Zaten vatandaşların önemli bir kısmı da İstanbul’da yaşanan depremin ardından yakınlarına ulaşamayınca internet yolunu tercih etmişlerdi.

Vodafone ve Türk Telekom henüz bir bilgi paylaşamında bulunmadı. Turkcell’in yaptığı açıklama da teknik detay vermekten çok merak gidermeye yönelik yüzeysel bir açıklama olarak göze çarpıyor. 

İstanbul’daki depremin ardından yaşanan GSM sorunlarına ilişkin kamuoyunun daha detaylı şekilde bilgilendirilmesi bekleniyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Galaxy Note10'un tanıtımına saatler kala Samsung'dan ilginç bir çıkış geldi. Teknoloji devi en yeni işlemcisi Exynos 9825'i duyurdu. ...

Oyun dünyasında deprem etkisi yaratan Apex: Legends, hiç umulmadık bir yapıma ister istemez büyük yardım etmiş oldu. ...

İnternet devi Google’ın en sevilen hizmetlerinden biri olan Google Alışveriş, yepyeni bir görünüme kavuştu. Tasarım değişikliğinin yanı sıra fiyat takibi gibi yeni özellikler de...