Honor 8S Türkiye'de Satışa Sunuluyor

Huawei'nin alt markası olan Honor, fiyat-performans bakımından diğer markalara ciddi alternatifler sunuyor. Bu tarzdaki telefonlarından biri olan Honor 8S ise Türkiye'de satışa çıkıyor.


Çin'in en büyük üreticilerinden olan Huawei (dolayısıyla Honor), yeni telefonu Honor 8S'i Türkiye pazarına sokmaya hazırlanıyor. Giriş seviyesi telefonlardan biri olan cihaz, elbette buna uyan özelliklere sahip. 5,71 inçlik çentikli HD+ ekrana sahip olan Honor 8S, bu çentiğinde 5 megapiksellik bir ön kamera barındırıyor.

Neredeyse her amiral gemisinde bulunan bir özellik haline gelen yüz tanımaya da sahip olan bu kameranın üstünde ahize yer alıyor. Arka taraftaki kameraya baktığımızda f/1.8 açıklığa sahip 13 megapiksellik bir sensör görüyoruz. İkinci arka kameranın bulunmadığı cihazda bir tane de flaş yer alıyor.

MediaTek'in Helio A22 giriş seviyesi çipsetinden gücünü alan cihaz, 2 GB RAM'e ve 32 GB dahili depolamaya sahip. Honor 8S, 3200 mAh'lik bataryasını doldurmak için artık eskide kalan microUSB girişini kullanırken, yine eskide kalan fakat bu durumdan kimsenin şikayet etmediği 3.5 mm'lik kulaklık girişini de kendisinde barındırıyor.

Çift SIM Kart girişine ve microSD kart girişiyle artırılabilir hafızaya sahip olan telefonun FM Radyo alıcısını da içerdiğini söyleyelim. Fiyat konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmamakla beraber, gelecek günlerde bu konunun da açıklığa kavuşacağını düşünüyoruz.
WhatsApp'taki 'Herkesten Sil' iPhone'larda Fotoğraf Silmiyor
WhatsApp'taki 'Herkesten Sil' iPhone'larda Fotoğraf Silmiyor

WhatsApp’ın gönderilen bir mesajı silmek için kullanılan özelliği "Herkesten sil"de bir açık ortaya çıkarıldı. iPhone’lara gönderilen fotoğraflar, mesajı silseniz bile iPhone’da...

vivo Wireless Sport Lite Kulaklıklar, belirli küresel pazarlarda piyasaya sunulacak 2021
vivo Wireless Sport Lite Kulaklıklar, belirli küresel pazarlarda piyasaya sunulacak 2021

Çinli akıllı telefon üreticisi vivo şu anda belirli global pazarlarda tek bir boyun bandı tarzı kablosuz kulaklık satıyor. Bu ürün, vivo Kablosuz Spor Kulaklıkları olarak...

OPPO X 2021, Test Sırasında 100.000 Sert Bukleye Güçlük Çekmeden Dayandı 
OPPO X 2021, Test Sırasında 100.000 Sert Bukleye Güçlük Çekmeden Dayandı 

Yükselen Çinli teknoloji devi olan OPPO, geçtiğimiz günlerde OPPO X 2021 ‘konsept’ cihazı olarak isimlendirilen , dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonunu açıkladı . Şirket...