Honor 8S Türkiye'de Satışa Sunuluyor

Huawei'nin alt markası olan Honor, fiyat-performans bakımından diğer markalara ciddi alternatifler sunuyor. Bu tarzdaki telefonlarından biri olan Honor 8S ise Türkiye'de satışa çıkıyor.


Çin'in en büyük üreticilerinden olan Huawei (dolayısıyla Honor), yeni telefonu Honor 8S'i Türkiye pazarına sokmaya hazırlanıyor. Giriş seviyesi telefonlardan biri olan cihaz, elbette buna uyan özelliklere sahip. 5,71 inçlik çentikli HD+ ekrana sahip olan Honor 8S, bu çentiğinde 5 megapiksellik bir ön kamera barındırıyor.

Neredeyse her amiral gemisinde bulunan bir özellik haline gelen yüz tanımaya da sahip olan bu kameranın üstünde ahize yer alıyor. Arka taraftaki kameraya baktığımızda f/1.8 açıklığa sahip 13 megapiksellik bir sensör görüyoruz. İkinci arka kameranın bulunmadığı cihazda bir tane de flaş yer alıyor.

MediaTek'in Helio A22 giriş seviyesi çipsetinden gücünü alan cihaz, 2 GB RAM'e ve 32 GB dahili depolamaya sahip. Honor 8S, 3200 mAh'lik bataryasını doldurmak için artık eskide kalan microUSB girişini kullanırken, yine eskide kalan fakat bu durumdan kimsenin şikayet etmediği 3.5 mm'lik kulaklık girişini de kendisinde barındırıyor.

Çift SIM Kart girişine ve microSD kart girişiyle artırılabilir hafızaya sahip olan telefonun FM Radyo alıcısını da içerdiğini söyleyelim. Fiyat konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmamakla beraber, gelecek günlerde bu konunun da açıklığa kavuşacağını düşünüyoruz.
Xiaomi Mi TV 5 - Özellikleri ve Fiyatı
Xiaomi Mi TV 5 - Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi yeni Mi TV 5 serisi televizyon modellerini tanıttı. Standart ve Pro versiyonlarına sahip modeller Quantum Dot 4K QLED panelleri ve tasarım özellikleriyle dikkat çekiyor. ...

YouTube, Dislike Butonu İçin Radikal Değişiklikler Planlıyor
YouTube, Dislike Butonu İçin Radikal Değişiklikler Planlıyor

YouTube, üreticinin kanalına ve içeriğine zarar verebilecek spamları önlemek ve beğenmeme olayının yanlış kullanımının önüne geçmek için "Beğenme - dislike" butonunu değiştirmeyi...

Apple, XS ve XR Modellerinin Performanslarını Sınırlayacak
Apple, XS ve XR Modellerinin Performanslarını Sınırlayacak

Eskiyen pillerde güç dalgalanmalarının ve ani kapanmaların önüne geçmek isteyen Apple, iOS 13.1 ile birlikte XS ve XR modellerinin CPU performanslarını sınırlandıracak. Geçtiğimiz...