Samsung Galaxy Note10'un Gerçekçi Konsept Tasarımı

Samsung Galaxy Note10'un Gerçekçi Konsept Tasarımı

Geçtiğimiz dönemlerde hazırladığı gerçekçi akıllı telefon tasarımlarıyla ön plana çıkan Waqar Khan, Samsung'un ağustos ayında duyurmaya hazırlandığı yeni amiral gemisi Galaxy Note10 için yeni bir konsept çalışması hazırladı. Hazırladığı tasarımı YouTube'dan yayınlayan Khan, Galaxy Note10'un tasarımının nasıl olacağına dair detaylı bir görüş ortaya koyuyor.


Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, önümüzdeki aylarda yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note10'u tanıtacak. Samsung'un lansman günü için geri sayımı sürerken telefonun genel görünümüyle ilgili bir konsept çalışması daha ortaya çıktı. Tasarımın yaratıcısı, daha önce yaptığı gerçekçi çalışmalarla ön plana çıkan Waqar Khan'dı. Khan'ın bu çalışmasının, ilerleyen dönemlerde karşımıza çıkacak olan Galaxy Note10'un bir ön izlemesi olduğunu söylemek mümkün görünüyor. Gelin o çalışmayı biraz daha yakından tanıyalım.

Khan'ın oluşturduğu Galaxy Note10, metal bir çerçeveden ve kavisli kenarlardan oluşuyor. Tasarıma göre Samsung'un yeni amiral gemisi, delikli bir ekrana sahip ve ekran kasa oranı da bir hayli yüksek. Bunun haricinde ise telefonun metal çerçevesinin parlak yapısı da gözlerden kaçmıyor. 

Kahn'ın tasarımındaki sevindirici bir diğer nokta ise cihazın 3.5mm kulaklık girişine sahip olması. Son dönemlerde neredeyse tüm amiral gemileri, 3.5mm kulaklık girişine veda etmeye başlamış durumda.

Khan, Galaxy Note10'un arka kamera kurulumunu da dikey olarak tasarlamış durumda. Kamera kurulumunun hemen yan kısmında ise sensörler ve flaş ışığı bulunuyor. 

İşte Waqar Khan'ın hazırlamış olduğu o konsept tasarım;

Her ne kadar gerçekçi tasarımlarıyla ön plana çıkan bir isim olsa da Khan'ın bu tasarımının sadece bir konseptten ibaret olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ağustos ayı geldiği zaman Samsung'un yeni amiral gemisini hep birlikte tanımış olacağız.
Gerçek 1 Yüzü Yapay Zeka Yapımı 1 Yüzden Ayırabilir misiniz?
Gerçek 1 Yüzü Yapay Zeka Yapımı 1 Yüzden Ayırabilir misiniz?

whichfaceisreal.com, insanları yapay zeka yapımı sahte yüzlere karşı eğitmeyi amaçlayan bir site. Sitede karşınıza çıkan iki insan resminden gerçek olanı bulmanız gerekiyor. ...

GDC 2020, Corona Virüsü Sebebiyle İptal Edildi
GDC 2020, Corona Virüsü Sebebiyle İptal Edildi

Video oyun geliştiricileri için her yıl düzenlenen ve yılın en büyük video oyun konferanslarından birisi olan Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020, birçok katılımcının kcrona virüsü endişeleriyle katı...

Bilgisayar Korsanları, Citrix'ten 6 TB'tan Fazla Veri Çaldı
Bilgisayar Korsanları, Citrix'ten 6 TB'tan Fazla Veri Çaldı

ABD merkezli dev yazılım şirketi Citrix, son günlerde yaşadığı veri hırsızlığıyla gündeme geldi. Bilgisayar korsanlarının büyük miktarda veri çaldığını açıklayan şirket, FBI'ın da durumu araştırdığın...