Intel Ice Lake 11. Nesil Sürücü Desteği Linux'a Geldi

Intel Ice Lake 11. Nesil Sürücü Desteği Linux'a Geldi

Intel'in açık kaynak kodlu Linux grafik sürücü desteği, 11. nesil dağıtım için hazır hâlde.


Yıllardır adını işlemcilerle duyduğumuz ABD merkezli teknoloji devi şirket Intel'in yeni işlemci serisi Ice Lake'in, Intel'in üreteceği ilk 10 nm mimarili işlemci olması bekleniyor. 2019'un son çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen yepyeni ve daha önce eşi benzeri görülmemiş performanslara sahip işlemciler için bir iyi haber de Linux tarafından geldi.

Vulkan veya OpenGL sürücüler ile 11. nesil donanımlar çalıştırılmak istendiğinde karşımıza 11. neslin tam olarak desteklenmediği, bu doğrultuda düşük performans ve stabilite sorunlarıyla karşılaşılabileceğini söyleyen bir yazı çıkıyordu. Dağıtıma geçirilen güncellemeden sonra ise bu uyarının tamamen ortadan kalktığı belirtiliyor.

Güncelleme notlarında artık 11. nesil sürücülerin tam performansta çalıştığı ve tamamen desteklendiği ibaresi yer alıyor. Yapılan güncelleme ile resmi desteğe kavuşan 11. nesil sürücüler artık Linux dağıtımlarında varsayılan olarak bulunacak. Intel'in 10 nm işlemci stoklarını 2019 yılı içerisinde büyüteceği de gelen bilgiler arasında.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Yapay Zeka, Hukuk Alanında da Kullanılacak
Yapay Zeka, Hukuk Alanında da Kullanılacak

Her gün gelişen ve sürekli farklı alanlarda uzmanlaşmaya başlayan yapay zekâ, şimdi hukuk alanına da giriş yapıyor. ...

Google Chrome Ekibi Yeni Özellikleri Test Ediyor
Google Chrome Ekibi Yeni Özellikleri Test Ediyor

Google Chrome geliştirici ekibi, sekmeleri gruplandıran ve kaydeden, kaydettiği bu grupları daha sonradan tekrar erişilebilir kılan bir özelliği test ettiğini duyurdu. Bu özellik Google Chrome'un Cana...

Programcılarının Yazdığı İlk Kod Neden 'Merhaba Dünya'?
Programcılarının Yazdığı İlk Kod Neden 'Merhaba Dünya'?

Bir programlama dili olan Python’a giriş, genelde print("Merhaba Dünya!") ile yapılıyor. Herhangi bir programcının öğrendiği ilk kod olan 'Merhaba Dünya!', ya da orijinal hâliyle 'Hello, World!', ilk ...