Google ‘Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Doodle Yayınladı! 2021

Google ‘Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Doodle Yayınladı! 2021

Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir doodle hazırladı. Hazırlanan doodle, kadınların günlük hayat içinde başarılarını ve değişik alanlarda kadın liderleri vurgulayan bir animasyon ile birlikte  yayınlandı. Animasyonda sanatçıdan bilim insanına, siyasetçiden hukukçuya kadar bir hayli farklı meslek kolunda yer alan kadınlara yer verildi.

.

1975’te Birleşmiş Milletler tarafından tanınan ve her sene 8 Mart’ta kutlanan ‘Dünya Kadınlar Günü‘, insan haklarının temel alınmasıyla kadınların politik, sosyal, ekonomik vb. bütün konularda başarılarının kutlanmasını amaçlıyor. Ayrı olarak, kadınların sosyal hayatta yaşadığı zorlukları anımsatması için bugüne özel çalışmalar yapılıyor.

.Dünya Kadınlar Günü .

Dünya Kadınlar Günü’ne Özeş Animasyon Hazırlandı!

.

Google tarafından hazırlanan animasyonda tarihte yaşanan bir hayli ilkler bulunuyor. İlk sefer rey kullanan kadınlar, dünyanın dört yanından kadın bilim insanları, yazarlar, sporcular, sanatçılar ve dahası bulunuyor. Animasyonun girişinde de ellerini havaya kaldıran ve el ele tutuşan kadınlar görülüyor.

.

Google bu arada, hazırladığı Dünya Kadınlar Günü doodle’ı için resmi bir izah da yayınladı. İzahta nesiller boyu kapıları açan ellerin betimlediği ve bu kahramanlara saygı duruşunda bulunulduğu belirtildi. Kadınların bir hayli ilki muvaffak olduğunu ve ödüller aldığını anımsadan Google, kalıpların yıkılması ve bugünün kapılarının açılmasının buna bağlı olduğunu aktardı.

.

Dünya Kadınlar Günü

.

Google izahın nihayetinde özel gün için kutlama iletisi yayınladı. Google’ın doodle ile ilgili hazırladığı sayfaya buradan erişebilirsiniz.

.

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
OnePlus 8/8 Pro, bir dizi optimizasyonla OxygenOS Açık Beta 6 güncellemesini edinin 2021
OnePlus 8/8 Pro, bir dizi optimizasyonla OxygenOS Açık Beta 6 güncellemesini edinin 2021

OnePlus 8 ve Pro OnePlus 8 Android 10 tabanlı OxygenOS 10. akıllı telefonlar ile 2020 seneyin ilk yarısında başlatılmıştır sonradan edildi OxygenOS 11 aktüellendi dayalı Android...

Selçuk Bayraktar’dan Whatsapp ile İlgili Açıklama! 2021
Selçuk Bayraktar’dan Whatsapp ile İlgili Açıklama! 2021

WhatsApp yapacağı yenilikle hem Elon Musk’ın hem de sosyal medyanın gündeminde. Yeni aldığı data siyaseti nedeniyle tenkitlen WhatsApp, pek çok ismin telefonundan kaldırılıyor. Baykar...

Bir Avukat Ne Yapar? Avukat Yardımcısı Nedir?
Bir Avukat Ne Yapar? Avukat Yardımcısı Nedir?

Avukat Yardımcısı nedir?Bir avukat , nihayetinde bir avukatın sorumlu olduğu delege edilmiş yasal işleri yapan kişidir . Dosyaları korumak ve düzenlemek, belge taslağı hazırlamak ve...