Kripto Para Ticareti İçin Robinhood’a Akın Ediliyor! 2021

Kripto Para Ticareti İçin Robinhood’a Akın Ediliyor! 2021

En çok komisyonsuz pay senedi ve ETF ticareti sunan finansal hizmetler şirketi Robinhood, platformuna takriben üç sene önce kripto para birimi ilave etti ancak hizmetin harbiden yükselişi bu yıla kadar değildi. Şirket bu hafta, bu yıl şimdiye kadar altı milyondan fazla yeni müşteriyi Robinhood Crypto’ya çağrı ettiğini izah etti.

.

Buna karşılık, Robinhood’daki yeni kripto müşterilerinin sayısı geçen yıl tek bir ayda 401.000’e yükseldi ve aylık vasati yaklaşık 200.000 kullanıcı, 2020’de ilk defa platformda işlem yaptı.

.

Kripto Para Ticareti İçin Robinhood'a Akın Ediliyor!

.

Robinhood, yatırım yapmak zorunda oldukları para ne olursa olsun, kendisini tüm yatırımcılar için bir platform olarak faturalandırıyor. Bu yıl şu ana kadar, ortalama işlem boyutu 500 $ civarında veya 2020’de ortalamanın iki katından biraz daha fazlaydı; hiç kuşkusuz kriptoya artan alakanın ve GameStop, AMC gibi hisse senetlerinin Reddit’ten etkilenen alım satımının bir neticesidir.

.

Kripto Para Ticareti İçin Robinhood'a Akın Ediliyor!

.

Robinhood şu anda Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Dogecoin dahil olmak üzere yedi kripto para birimini destekliyor.

.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bu haftanın başlarında 58.000 doları aştı, ancak o vakitten beri yazı yazılırken yaklaşık 46.750 dolara düştü. Olan dalgalanmalardan etkilenmemiş gibi görünen Square ve MicroStrategy gibi şirketler kriptoya para pompalamaya devam ediyor . En son kazanç raporunda Square, 170 milyon dolara 3.318 Bitcoin satın aldığını, MicroStrategy ise bu hafta 1.026 milyar dolara 19.452 Bitcoin aldığını söyledi.

.

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Terry Gou'nun iPhone 11 Sanılan Cihazı iPhone XS Çıktı
Terry Gou'nun iPhone 11 Sanılan Cihazı iPhone XS Çıktı

Foxconn'ın CEO'su Terry Gou, katıldığı bir etkinlikte elinde tuttuğu iPhone ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Gou'nun elinde tuttuğu cihaz iPhone 11'e benzetilse de kısa bir süre sonra...

iPhone’da RAM Temizleme Nasıl Yapılır?
iPhone’da RAM Temizleme Nasıl Yapılır?

RAM temizleme işlemi, cihazınızı hızlandırmak için kullanabileceğiniz en basit yöntemlerden bir tanesidir. Pek çok kullanıcının aklında iPhone RAM temizleme işlemi nasıl yapılır...

En İyi Akıllı Telefonlar - 2019
En İyi Akıllı Telefonlar - 2019

Akıllı telefon piyasasındaki onlarca üretici, her yıl belki de yüzlerce telefon piyasaya sürüyor. Bu akıllı telefonlardan bazıları hepimizin bildiği gibi “amiral gemisi” sıfatıyla...