Türk Telekom ve Garanti bankası siber saldırıya uğradı

Türk Telekom ve Garanti bankası siber saldırıya uğradı

Türk Telekom ve Garanti Bankası dün siber saldırıya uğradı. Yaşanan siber saldırı sonrası internet şubesine uzun

Türk Telekom ve Garanti Bankası dün siber saldırıya uğradı. Yaşanan siber saldırı sonrası internet şubesine uzun süre erişim sağlanamayan Garanti Bankası’nın internet şubesine girişte hala sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. İnternet hizmetlerinde sorunlar ve aksamalar yaşanan Türk Telekom’da henüz tam olarak düzelmiş değil.

Meydana gelen siber saldırının DDOS türünde bir saldırı olduğu tespit edildi. DDOS saldırılarında sunucularında aşırı bir yoğunluk oluşturularak sistem tamamen devre dışı bırakılıyor.

Dün akşam saatlerinde Garanti Bankasın’dan yapılan açıklamada, “Dijital hizmetlerimize yoğun internet trafiği nedeniyle dijital kanallarımızda erişim sıkıntısı yaşamaktayız. İnternet servis sağlayıcılarımızla beraber sorunu gidermek için çalışıyoruz. Müşterilerimizin yaşadığı mağduriyet için özür dileriz” ifadelerine yer verildi. Garanti Bankası’nın cep şubesinde sıkıntı hala devam ediyor.

Önerilen içerik:  Affiliate Marketing (Satış ortaklığı) sistemi nedir?

Türk Telekom’dan gelen açıklamada ise saldırının bertaraf edildiği belirtildi. Devamında; “Saldırı Türkiye’nin bilgi, iletişim ve teknoloji şirketi Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları tarafından zamanında müdahale edilerek durdurulmuştur.

Ülkemizin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan şirketimizin aldığı önlemlerle yurt içi ve yurt dışı internet trafiği herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeksizin normal seyrinde devam etmektedir” şeklinde açıklamada bulunuldu.
Samsung, Yeni Ekran Teknolojisinin Patentini Aldı
Samsung, Yeni Ekran Teknolojisinin Patentini Aldı

Samsung, yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S11’lerde kullanacağı ekran teknolojisinin adını resmi olarak göstermiş olabilir. Güney Koreli üretici, bir ekran patenti aldı. ...

Chrome'da Mutlaka Değiştirmeniz Gereken 7 Ayar
Chrome'da Mutlaka Değiştirmeniz Gereken 7 Ayar

Google, Chrome mobil sürümü ile kullanıcılara sunduğu bazı ayarlar sayesinde veri tasarrufundan gizliliğe kadar pek çok konuda kullanıcıların kendilerini daha güvenli hissetmelerini...

Parler, Google Play Store’dan Kaldırıldı 2021
Parler, Google Play Store’dan Kaldırıldı 2021

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ seçimleri sonrası ayaklanan insanları kışkırtması nedeniyle Parler uygulaması Play Store’dan kaldırıldı. Google, geçtiğimiz aylarda kullanım...