İnsanlar Snapchat'i Bir Kamera Uygulaması Olarak Kullanıyor

İnsanlar Snapchat'i Bir Kamera Uygulaması Olarak Kullanıyor

Eğlenceli filtreler üretmek konusunda başarılı bir profil çizen Snapchat, sosyal ağ konusunda aynı başarıyı gösteremiyor. Bu nedenle insanlar Snapchat'i yalnızca Instagram ve Twitter'a içerik üretmek için kullanıyorlar.


Snapchat,  Instagram Hikayeler kullanıcıların beğenisine sunulana kadar oldukça popüler bir sosyal medya uygulamasıydı. Kullanıcılar, birbirinden eğlenceli filtrelerle 24 saat içinde yok olan gönderiler oluşturabilir, arkadaşlarıyla kısa süre içinde kaybolan sohbetler gerçekleştirebiliyorlardı. Facebook, Instagram’a Snapcat’in en sevilen özelliklerini ‘Hikayeler’ adı altında ekleyince Snapchat’in kullanıcı sayısında önemli bir düşüş gerçekleşti.

Snapchat, geçtiğimiz hafta sonu yayınladığı yeni filtrelerle bir kez daha milyonlarca kullanıcının dikkatini çekti. Kadınların erkek, erkeklerin ise kadına dönüşebildiği filtreler, özellikle Miley Cyrus ve Sarah Silverman gibi ünlü isimlerin kullanıp içerikleri Instagram ve Twitter’da paylaşmasıyla bir anda popüler hale geldi. Bir dakika! İnsanlar neden Snapchat filtreleri ile oluşturdukları içerikleri Instagram ve Twitter’da paylaşıyor?

Snapchat, eğlenceli filtreler geliştirme ve kullanıcılara eğlenceli içerikler oluşturma imkanı sunma açısından oldukça faydalı bir uygulama. Buna karşın Snapchat, kullanıcı deneyimini ve sosyal etkileşim açısından Instagram ve Twitter gibi platformların fazlasıyla gerisinde kalıyor. Bu nedenle Instagram Hikayeler’in aylık kullanıcı sayısı, Snapchat’in aktif kullanıcı sayısını üçe katlamış durumda.

Snapchat filtreleri, eğlenceli içeriklerinden dolayı kısa sürede popüler hale gelseler de kullanıcılar, bu içerikleri Instagram ya da Twitter’da paylaştıklarında daha fazla etkileşim alıyorlar. Bunun en büyük nedenlerinden biri, Snapchat’in yetersiz bir kullanıcı arayüzüne sahip olması. Sonuç olarak Snapchat, popüler bir filtre sayesinde kısa sürede milyonlarca kişi tarafından ‘yeniden’ indirilse de insanlar Snapchat’i bir sosyal medya uygulaması olarak değil gelişmiş filtrelere sahip bir kamera uygulaması olarak kullanıyorlar.
Apex Legends, Fortnite'ın İzlenme Rekorlarını Kırdı
Apex Legends, Fortnite'ın İzlenme Rekorlarını Kırdı

Geçtiğimiz haftadan beri oyun dünyasında bomba etkisi yaratan Apex Legends, Fortnite'a ait olan bir rekoru daha tarihe gömdü. ...

Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 SE'nin Türkiye Fiyatları Ne Olacak?
Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 SE'nin Türkiye Fiyatları Ne Olacak?

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Mi 9'u uygun fiyatlı olarak tanıtması ile birlikte Türkiye'deki akıllı telefon kullanıcılarının merakını uyandıran bir soru oluştu; Xiaomi ...

Canlı Yayında Hız Yapan YouTuber Yayın Bitmeden Yakalandı
Canlı Yayında Hız Yapan YouTuber Yayın Bitmeden Yakalandı

YouTube'un her yeni bir günde yeni olaylara tanık olduğunu biliyoruz. Bu olaylardan biri de 31 Mart'ta bir canlı yayın sırasında gerçekleşti. ...