İnsanlar Snapchat'i Bir Kamera Uygulaması Olarak Kullanıyor

İnsanlar Snapchat'i Bir Kamera Uygulaması Olarak Kullanıyor

Eğlenceli filtreler üretmek konusunda başarılı bir profil çizen Snapchat, sosyal ağ konusunda aynı başarıyı gösteremiyor. Bu nedenle insanlar Snapchat'i yalnızca Instagram ve Twitter'a içerik üretmek için kullanıyorlar.


Snapchat,  Instagram Hikayeler kullanıcıların beğenisine sunulana kadar oldukça popüler bir sosyal medya uygulamasıydı. Kullanıcılar, birbirinden eğlenceli filtrelerle 24 saat içinde yok olan gönderiler oluşturabilir, arkadaşlarıyla kısa süre içinde kaybolan sohbetler gerçekleştirebiliyorlardı. Facebook, Instagram’a Snapcat’in en sevilen özelliklerini ‘Hikayeler’ adı altında ekleyince Snapchat’in kullanıcı sayısında önemli bir düşüş gerçekleşti.

Snapchat, geçtiğimiz hafta sonu yayınladığı yeni filtrelerle bir kez daha milyonlarca kullanıcının dikkatini çekti. Kadınların erkek, erkeklerin ise kadına dönüşebildiği filtreler, özellikle Miley Cyrus ve Sarah Silverman gibi ünlü isimlerin kullanıp içerikleri Instagram ve Twitter’da paylaşmasıyla bir anda popüler hale geldi. Bir dakika! İnsanlar neden Snapchat filtreleri ile oluşturdukları içerikleri Instagram ve Twitter’da paylaşıyor?

Snapchat, eğlenceli filtreler geliştirme ve kullanıcılara eğlenceli içerikler oluşturma imkanı sunma açısından oldukça faydalı bir uygulama. Buna karşın Snapchat, kullanıcı deneyimini ve sosyal etkileşim açısından Instagram ve Twitter gibi platformların fazlasıyla gerisinde kalıyor. Bu nedenle Instagram Hikayeler’in aylık kullanıcı sayısı, Snapchat’in aktif kullanıcı sayısını üçe katlamış durumda.

Snapchat filtreleri, eğlenceli içeriklerinden dolayı kısa sürede popüler hale gelseler de kullanıcılar, bu içerikleri Instagram ya da Twitter’da paylaştıklarında daha fazla etkileşim alıyorlar. Bunun en büyük nedenlerinden biri, Snapchat’in yetersiz bir kullanıcı arayüzüne sahip olması. Sonuç olarak Snapchat, popüler bir filtre sayesinde kısa sürede milyonlarca kişi tarafından ‘yeniden’ indirilse de insanlar Snapchat’i bir sosyal medya uygulaması olarak değil gelişmiş filtrelere sahip bir kamera uygulaması olarak kullanıyorlar.
Amazon Rekognition, Cinsiyetçi ve Irkçı Sonuçlar Veriyor
Amazon Rekognition, Cinsiyetçi ve Irkçı Sonuçlar Veriyor

Yapılan araştırma, Amazon'un yüz algılama algoritmalarının cinsiyet ve ırk yanlılığı ile mücadele ettiğini ortaya koyuyor. ...

Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor
Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor

Microsoft’un Xbox ekibi, Windows 10 kullanıcılarının oyun deneyimlerini daha iyi bir hale getirebilmek için kullanıcılara danışmaya karar verdi. Bunun için bir site hazırlayan ekip, kullanıcıları plat...

OnePlus 5 ve 5T, Android 9 Pie Güncellemesini Aldı
OnePlus 5 ve 5T, Android 9 Pie Güncellemesini Aldı

Geçtiğimiz yıl beta sürümünü alan OnePlus 5 ve OnePlus 5T cihazları Android Pie'ın kararlı sürümüne kavuştu. ...