Facebook ve Twitter, Beyaz Saray'daki Zirveye Çağrılmadı

Facebook ve Twitter, Beyaz Saray'daki Zirveye Çağrılmadı

Günümüz sosyal medya platformlarının en büyüklerinden sayılan Facebook ve Twitter, Beyaz Saray'da düzenlenecek olan sosyal medya zirvesine davet edilmedi.


Perşembe günü Beyaz Saray’da yapılacak olan sosyal medya zirvesi, ABD tarafından daha muhafazakâr değerlendirilen medya isimlerine ev sahipliği yapacak. Zirveye PragerU ve Turnin Point USA’den Charlie Kirk davetiye alırken sosyal medya şirketleri de dahil olmak üzere bazı önemli isimler bu zirve için davet edilmedi.

Donald Trump’ın başkanlık koltuğunda oturduğu Beyaz Saray, bu hafta “Günümüz çevrim içi ortamındaki fırsatlar ve güçlükler üzerine güçlü bir tartışma” konusuna ev sahipliği yapacak. Ancak CNN’de yer alan bir habere göre, ne Facebook ne de Twitter “dijital liderler” olarak değerlendirilmedi ve bu zirveye çağırılmadı.

Beyaz Saray, henüz davete katılacakların listesini yayınlamadı ancak bu siteler zaten ABD’deki muhafazakârlar tarafından namlunun ucuna yerleştirilmişti. Hatta ABD Başkanı Donald Trump verdiği bir röportajda “Yaptıkları her neyse yanlış ve muhtemelen yasa dışı” demişti.

Son yıllarda ABD'li muhafazakârlar Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji şirketlerini “gizli engelleme” ve buna benzer diğer davranışlarla suçluyor.

Politikacıların ve hükümetlerin kendi siyasetlerine göre sosyal medya şirketlerini tehdit etmeleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce hükümetler hâlâ yüzlerce milyon dolar değerindeki bu şirketleri etkileri altına alabilecek kadar güçlü mü?
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
2019'da Bile Sorunsuz Kullanabileceğiniz 5 Akıllı Telefon
2019'da Bile Sorunsuz Kullanabileceğiniz 5 Akıllı Telefon

Windows 10'un Bu Yılki İlk Güncellemesinin Zamanı Belli Oldu
Windows 10'un Bu Yılki İlk Güncellemesinin Zamanı Belli Oldu

Microsoft, Windows 10'un bu yılki ilk büyük güncellemesinin ne zaman yayınlanacağını ve ne gibi değişiklikler getireceğini açıkladı. ...

200 TL Altına Alabileceğiniz 13 Bluetooth Hoparlör
200 TL Altına Alabileceğiniz 13 Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlörler birçok durumda hayat kurtaran cihazlar olsa da kaliteli ve ucuz olan Bluetooth hoparlörleri bulmak fazlasıyla kolay olmayabiliyor. Biz de sizler için hem tasarım hem de performan...