Bu Chrome Eklentisi Sekmelerinizin Kontrolünü Sağlıyor

Bu Chrome Eklentisi Sekmelerinizin Kontrolünü Sağlıyor

Eğer bir araştırma yapmak için veya işiniz dolayısıyla birden çok sekme açmak zorunda kalıyorsanız ve bu sekmeleri kapatmayı unutuyorsanız, şimdi anlatacağımız eklenti tam size göre. CloseMyTabs, sekmelerinizi en son ne zaman kullandığınızı size gösteriyor ve istediğiniz zaman dilimindeki uygulamaları kapatmanızı sağlıyor.


Google Chrome’u kullanırken, ister istemez birden fazla sekme kullanabiliyoruz. Bu sekmelerin fazlalığı bazı durumlarda fark edebileceğiniz gibi performansı da bir nebze düşürüyor. Bu nedenle de gereksiz sekmeleri kapatmayı unutmamak gerekiyor.

Gerek iş alanınızın gereklilikleri olsun gerek araştırmalarınız olsun internet sekmeleri bazen fark edemediğimiz kadar birikiyor, zira bazen açtığımız sekmeleri kapatmayı unutabiliyoruz. Bunları tek tek kapatmak da zulüm oluyor. İşte bu durumu kolaylaştırmak için CloseMyTabs yardımınıza koşuyor.

Bu eklenti, aynı diğer eklentiler gibi küçük bir logo şeklinde bulunuyor ve tıkladığınız zaman küçük bir pencere açılarak açık olan sekmelerinizi sizlere gösteriyor. Programın güzel yanı, hangi sekmeyi en son ne zaman kullandığınızı da sizlere gösteriyor olması. Bu şekilde uzun süredir kullanmadığınız sekmeleri görüp kolay bir şekilde kapatabiliyorsunuz.

Program, size sekmeleri en son kullandığınız zamanları göstermenin yanı sıra, seçebileceğiniz filtreye göre birden fazla sekmeyi kapatabilmenize olanak sağlıyor. Misal verelim; üç tane sekmeyi en son 2 saat önce kullandınız. Eğer logoya tıkladığınızda açılan barı 2 saate ayarlarsanız, yalnızca o üç sekme kapanacaktır. Bu şekilde tek tek uğraşmanıza gerek kalmadan birden çok sekmeyi kolay bir şekilde kapatabileceksiniz. Eğer eklentiyi beğendiyseniz buraya tıklayarak eklentiye sahip olabilirsiniz.
Yapay Zekâ, Gelecekte Çıkacak Oyunları Nasıl Etkileyecek?
Yapay Zekâ, Gelecekte Çıkacak Oyunları Nasıl Etkileyecek?

Hikayeli oyunları seven oyuncuların en çok dikkat ettiği özelliklerden biri olan yapay zeka, nitelikli kodlandığı zaman oyunculara iyi bir oyun deneyimi yaşatıyor. Aksi durumda da oyuncuları çılgına d...

Xiaomi’den 34 İnçlik Kavisli e-Spor Monitörü
Xiaomi’den 34 İnçlik Kavisli e-Spor Monitörü

Çinli üreticilerden olan Xiaomi daha çok akıllı telefonlarıyla bilinse de, yıllar içerisinde pek çok ürün konusunda kendini geliştirdi. Firma, kasım ayında 34 inç boyutunda kıvrımlı bir monitör çıkara...

Binali Yıldırım'dan Açıklama: UBER'i Yok Sayamayız
Binali Yıldırım'dan Açıklama: UBER'i Yok Sayamayız

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, UBER konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 2018 yılı ülkemiz...