Yarış Oyunu GRID 2019’un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Yarış Oyunu GRID 2019’un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Codemasters’ın efsane yarış oyunu serisi GRID yeni bir oyuna kavuşuyor. GRID 2019 ismiyle çıkış yapacak oyun görsel anlamda oldukça güçlü olacak gibi görünüyor. Oyunun nasıl bir donanıma ihtiyaç duyacağı merak ediliyordu ve Codemasters sonunda oyunun sistem gereksinimlerini açıkladı.


Codemasters, 2008 yılında çıkardığı başarılı yarış oyunu GRID’in yeniden yapılmış sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri açıklandı. Codemasters, GRID 2019’u F1 2019 ve Dirt 2.0 oyunlarında kullanılan Codemasters EGO Engine’i kullanarak geliştiriyor. Yalnızca DirectX 12 destekleyecek oyunun önerilen sistem gereksinimleri ise oldukça yüksek. Aynı zamanda oyun çok geniş bir depolama alanına ihtiyaç duyuyor.

Oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri Steam ön sipariş sayfası üzerinden paylaşıldı. Bu sistem gereksinimlerini aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Sistem gereksinimlerinde minimum ve önerilen arasındaki uçurum oldukça dikkat çekici.

grid 2019 sistem gereksinimleri

Sistem gereksinimlerine bakıldığı zaman anlaşılıyor ki oyunu yüksek görsel kalitede oynayabilmek için güncel bir işlemciye sahip olmak gerekiyor. Ekran kartlarına bakacak olursak Codemasters oyunu yüksek ayarlarda oynamak isteyen oyunculara GTX 1080 ya da RX590 kullanmalarını öneriyor. Bu iki ekran kartının aynı kalite için önerilmesi ilginç zira GTX 1080’in AMD tarafındaki rakibi aslında Vega 64. Bu arada eğer dilerseniz aşağıdan oyunun 10 Temmuz’da yayınlanan resmi oynanış fragmanını izleyebilirsiniz.

Oyunu şu an Steam üzerinden 92 TL fiyat etiketiyle ön siparişten edinebilirsiniz. Oyun 11 Ekim 2019 tarihinde oynanabilir hale gelecek ancak 119 TL olan Ultimate Edition’ı sipariş edenler oyuna 3 gün önce yani 8 Ekim 2019 tarihinde erişim sağlayabilecekler.
UMIDIGI'den, Yüksek Batarya Kapasiteli Telefonlar Geliyor
UMIDIGI'den, Yüksek Batarya Kapasiteli Telefonlar Geliyor

Sektöre hızlı bir giriş yapan Çinli akıllı telefon üreticisi UMIDIGI, yeni akıllı telefonlarının yolda olduğunu duyurdu. ...

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web nedir, WhatsApp Web’e nasıl giriş yapılır sorularına yanıt veriyoruz. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a, tarayıcı ve masaüstü uygulamaları üzerinden ulaşabileceğiniz WhatsApp Web h...

Xiaomi, Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Ön Kamera Patenti Aldı
Xiaomi, Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Ön Kamera Patenti Aldı

Teknoloji konusunda birçok yenilik gerçekleştiren Xiaomi, bu zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir ön kamera tasarımını patentledi. ...