Yarış Oyunu GRID 2019’un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Yarış Oyunu GRID 2019’un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Codemasters’ın efsane yarış oyunu serisi GRID yeni bir oyuna kavuşuyor. GRID 2019 ismiyle çıkış yapacak oyun görsel anlamda oldukça güçlü olacak gibi görünüyor. Oyunun nasıl bir donanıma ihtiyaç duyacağı merak ediliyordu ve Codemasters sonunda oyunun sistem gereksinimlerini açıkladı.


Codemasters, 2008 yılında çıkardığı başarılı yarış oyunu GRID’in yeniden yapılmış sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri açıklandı. Codemasters, GRID 2019’u F1 2019 ve Dirt 2.0 oyunlarında kullanılan Codemasters EGO Engine’i kullanarak geliştiriyor. Yalnızca DirectX 12 destekleyecek oyunun önerilen sistem gereksinimleri ise oldukça yüksek. Aynı zamanda oyun çok geniş bir depolama alanına ihtiyaç duyuyor.

Oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri Steam ön sipariş sayfası üzerinden paylaşıldı. Bu sistem gereksinimlerini aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Sistem gereksinimlerinde minimum ve önerilen arasındaki uçurum oldukça dikkat çekici.

grid 2019 sistem gereksinimleri

Sistem gereksinimlerine bakıldığı zaman anlaşılıyor ki oyunu yüksek görsel kalitede oynayabilmek için güncel bir işlemciye sahip olmak gerekiyor. Ekran kartlarına bakacak olursak Codemasters oyunu yüksek ayarlarda oynamak isteyen oyunculara GTX 1080 ya da RX590 kullanmalarını öneriyor. Bu iki ekran kartının aynı kalite için önerilmesi ilginç zira GTX 1080’in AMD tarafındaki rakibi aslında Vega 64. Bu arada eğer dilerseniz aşağıdan oyunun 10 Temmuz’da yayınlanan resmi oynanış fragmanını izleyebilirsiniz.

Oyunu şu an Steam üzerinden 92 TL fiyat etiketiyle ön siparişten edinebilirsiniz. Oyun 11 Ekim 2019 tarihinde oynanabilir hale gelecek ancak 119 TL olan Ultimate Edition’ı sipariş edenler oyuna 3 gün önce yani 8 Ekim 2019 tarihinde erişim sağlayabilecekler.
Call of Duty: Black Ops 4'ün BR Modu 7 Gün Boyunca Ücretsiz
Call of Duty: Black Ops 4'ün BR Modu 7 Gün Boyunca Ücretsiz

Activision, bugün resmi Twitter hesabı aracılığı ile 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü tüm oyunculara duyurdu. ...

YouTube Premium Seçilen Kanalların Son Videolarını İndirecek
YouTube Premium Seçilen Kanalların Son Videolarını İndirecek

YouTube’un daha fazla özelliği kullanıcılara sunduğu bir abonelik servisi olan YouTube Premium, kullanıcıların favori kanallarındaki paylaşılan son videoları daha sonrasında çevrimdışı olarak izleyebi...

Google, Chrome 77'yle Karanlık Modu Sorunsuz Hale Getirecek
Google, Chrome 77'yle Karanlık Modu Sorunsuz Hale Getirecek

İnternet tarayıcıları da yavaş yavaş karanlık moda geçiş yapıyor. Geliştirilen algoritmalar sayesinde her internet sitesi, karanlık moda uyumlu hâle getirilip kullanıcı önüne sunulabilecek. Çalışmalar...