Nokia 3.1 İçin Android 9 Pie Dağıtımına Başlandı

Nokia 3.1 İçin Android 9 Pie Dağıtımına Başlandı

Android One programıyla birlikte sunduğu saf Android deneyimi sayesinde oldukça hızlı güncelleme verebilen nadir şirketlerden biri olan Nokia, bu özelliğini kaybetmek istemiyor. Finli şirket, şimdi de Nokia 3.1 için Android 9 Pie güncellemesini yayınladı.


HMD Global tarafından satın alındıktan sonra eski günlerine dönmeye başlayan Nokia, birçok farklı kategoride telefon sunuyor. Bu telefonların hepsinin ise ortak bir özelliği var: Android One programına dâhil olmaları. Nokia, böylece telefonlarına güncellemeleri çok hızlı biçimde getirebiliyor.

Finli firma, Android 9.0 Pie güncellemesinin Nokia 3.1'e dağıtılmaya başladığını duyurdu. 2018'in yazında orta alt seviye bir cihaz olarak tanıtılan Nokia 3.1, kutudan 8.1 Oreo ile çıkmıştı.

Mediatek MT6750 işlemciye (Qualcomm muadili Snapdragon 425), 2 GB RAM'e ve 16 GB'lık depolama alanına sahip olan cihaz; 5.2 inçlik 18:9 oranında 720p ekranla geliyor. Cihazın yurt dışı fiyatı ise 160 dolar civarında.
Kafa Topu 2’ye
Kafa Topu 2’ye

Masomo’nın dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan mobil oyunu Kafa Topu 2’ye, bir süredir çalışmaları devam eden Turnuva Modu nihayet geldi. Toplamda 16 oyuncunun büyük ödül için yarıştığı ...

Gmail Günde 100 Milyondan Fazla Spam Mesaj Engelliyor
Gmail Günde 100 Milyondan Fazla Spam Mesaj Engelliyor

Gmail kullanıcıları, Google'ın başarılı yapay zekası sayesinde artık daha rahat bir kullanım deneyimi yaşıyor. ...

BİM Aktüel - Teknolojik Ürünler Güncel Katalog
BİM Aktüel - Teknolojik Ürünler Güncel Katalog

BİM'in her hafta yayınlamış olduğu aktüel ürünler kataloğunda yer alan teknolojik ürünleri sizin için seçip listeliyoruz. 13 Eylül 2019 - 20 Eylül 2019 tarihlerini kapsayan son katalogda toplam kayda ...